DUAM KABUL OLDU

Bu Hikayeyi Şimdi Paylaş

Duam Kabul Oldu  (dini masallar oku)

Gece olmuştu, evdeki herkes gecenin büyüsüne kapılmıştı, Ali babaannesinin dizinin dibine Her zamanki gibi çökmüştü, Ali ne zaman gece olsa babaannesi ile sohbet etmeyi çok seviyordu, tüm sıkıntısını onunla paylaşıyordu. Babaannesi de hiç usanmadan bıkmadan dinliyordu Ali’yi, ”babaanne” diye söz aldı Ali, babaannesi ”Efendim yavrum” dedi, ”şey Babaanne hep tespih çekiyorsun Kızma ama sıkılmıyor musun” dedi Ali, babaannesi Ali’nin başını okşayarak ”Sen her gece benim dizim oturmaktan Sıkılıyor musun” dedi, Ali ise asla diye cevap verdi babaannesine, ”işte ben de yüce Allah’ı her zaman zikretmekten Sıkılmıyorum Sen benim Dizime gelip sıkıntılı paylaşıyorsun ya ben de Rabbimi zikrediyorum zikrettiğim için Rabbim de sıkıntılarıma derman oluyor Anlatabildim mi yavrum!! dedi babaannesi Ali Evet dercesine başını salladı.

Gün doğmuştu, babaanneyle Ali uyuya kalmışlardı, Ali’nin babası geldi ve onları namaza kaldırdı, sırayla abdest alındı Ve Allah’ın huzuruna çıktılar, daha sonra kahvaltıya oturdular. Önce yemek duası sonra kahvaltı edilip rablerine şükür ettiler.Ali okula, Babası işe, babaannesi ilim sohbetine gidecekti, Ali’nin annesi ise ev ile meşgul olacaktı, herkes vedalaştığı evden çıktılar.

Ali okula varmıştı ki iki arkadaşının kavga ettiklerini gördü, onları ayırmaya çalıştı Ama başarılı olamadı, Hemen koşup okul müdürüne haber verdi ama okul müdürü hiç ilgilenmemişti, Ali çaresizdi hem ayıramıyor, hem de kimden yardım istese geri çeviriyordu, öğretmenlere gitmek istedi Lakin henüz gelmemişlerdi, arkadaşları da hala kavga etmeye devam ediyordu ve kavga gittikçe büyüyordu.

O sırada Ali’nin aklına babaannesinin sözü geldi Ben Allah’ı zikrediyorum, Allah da sıkıntılarıma derman oluyor demişti babaannesi, Ali de Allah’a dua etti. Allah’ım Çaresizim Sen arkadaşlarımı barıştır dedi. O sırada bir öğretmen gelmişti okula, yeni gibiydi ilk kez görüyordu. okula girer girmez iki çocuğun kavga ettiğini diğer çocuğunda dua ettiğini gördü, kavga eden ki çocuğa çocuklar ”siz müslüman mısınız” dedi. Çocuklar ”Evet hocam” dediler, ”yok bence değilsiniz”,  ”hocam Ailemizde biz de müslümanız” dediler, hocaları ”Yok yok değilsiniz Evet Evet siz Müslüman değilsiniz” dedi, çocuklardan biri ”Müslümanız” diye sesini yükseltti, ”Benim bildiğim müslüman çocuklar kavga etmez ama görüyorum ki sizler kavga ediyorsunuz”.

Çocuklar biraz sakinleşti, önce ne diyorsun Hoca dediler ama çocuklardan biri daha sonra pişman oldu ve galiba hocamız haklı dedi, O öyle deyince diğer de yumuşamıştı ve sırayla birbirlerinden özür dilediler. Hoca da Gülümsedikten sonra ben sizin yeni din dersi hocanızın dedi.

Ali tüm bu olanları izliyordu ve duam kabul oldu, duam kabul oldu inanamıyorum, diyerek okula girdi ama aklı hep duasının kabul oluşundaydı ve şöyle dedi kendi kendine, Şimdi babaannemin neden sürekli tespit çektiğini daha iyi anladım. Allah’ım sana şükürler olsun dedi ve dersine döndü.

Farklı Dini masallar Oku mak İstermisiniz ? Tıklayın Lütfen  «masal oku»
Sesli Masallar(eğitici çocuk masalları, dini masallar,türk masalları,Türkçe masallar )Dinlemek için Youtube kanalımıza  Abone olmayı unutmayın « Baba Masalları/Youtube»


Bu Hikayeyi Şimdi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir