İbretlik Hikayeler Oku

Bu Hikayeyi Şimdi Paylaş

İbretlik Hikayeler  

İbretlik hikayeler günümüzde yaşanmış olaylardan çok geçmişte yaşanmış çarpıcı ve oldukça dikkat çekici hikayelerdir. Geçmiş zamanda insanların başına gelen olaylar ve bu olayların belli bir hikaye örgüsü içerisinde yazı ile ya da kulaktan kulağa yayılarak gelecek nesiller tarafından benimsenip kabul görmüş hikâye türüdür ibretlik hikayeler.

İbretlik denmesindeki sebep ibretlik hikayelerin içinde ders çıkarılacak ve belli bir tecrübeden sonra uygulanması gereken kurallar bütününün anlatılmasıdır, aslında bu tür hikayeler için ders veren hikayeler demek daha doğru olacaktır. İlk başta gayet normal her şey devam ederken hikayenin gidişatı değişerek dersin verileceği kısma geçer. Son vuruş olarak mesajını okuyucuya ileten hikaye son bulur. Genel yapısı bu şekilde olan hikaye tarzlarına verilen genel isme ibretlik hikayeler denmektedir.

Son zamanlarda yazılan hikayelerin daha çok fantastik dünyaları anlattığı fantastik hikayeler olduğu aşikar. Ancak geçmiş zamanlarda o hikayeyi dinleyenler ya da hikaye oku yanlar, hikayeden tatmin olmak için mutlaka içinde bir ders ve ibretlik bir olayın olmasını beklerlerdi. İbretlik hikayeler masallara yakın hissiyatta olsa da bazen çocuklar için uygun olmayabilirler. Dini hikayelerin birçoğu da ibretlik hikayeler başlığı altında incelenebilir aslında. Çünkü dini hikayeler büyük bir çoğunlukla bir kısmı ibretlik olayları anlatırken ders veren bir hikaye niteliğinde olurlar.

Küçük yaştaki insanlar için bir olayı ya da bir kavramın olumlu veya olumsuz olmasını, kıssa , kıssadan hisse ve ibretlik hikayelerle kafasına yazmasını sağlamak gayet mümkündür. Sadece küçük yaştaki insanların değil bizlerinde birçok konuda tecrübe etmeden ulaşamayacağı bilgiler, dersler ve mesajlar bu ibretlik hikayelerin içerisinde yer almaktadır. Mutlaka bir olay yaşadığınızda ne yapacağınıza karar vermeden eskilerin bu konu hakkında ne dediğini ve bu konu hakkındaki ibretlik hikayeleri önemseyiniz. Bu türden hikayeler okuyunuz yada bu türden ibretlik hikayeler dinleyiniz. Emin olun bu yaşadığınız olumsuzlukların birçoğuna çare olacaktır. Ve bu hikayeler den aldığınız dersler size kişisel bir tecrübe katacaktır. Sevdiklerinizle de bunları paylaşarak onların da bu bilgilere erişmesine olanak sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak bu hikayeler her ortamda paylaşabileceğiniz hem insanlara faydalı hem onların hayatına katkı sağlayabilecek hikaye tarzıdır. Dikkatle size odaklanıp dinleyecekler ve sonunda ne olacağını merak edecekler. Sonundaki ibret alınacak sonuç ise hem onlara hem de belki onların aynı hikaye yi anlatacağı insanlara fayda sağlayacaktır.

Farlı türde güncel hikayeler okuyup seslendirilmiş hikayeler dinleye bileceğiniz. Kısa hikayeler platformumuzda , ilginizi çeke bilecek , kısa hikayeler, ibretlik hikayeler ve ibretlik dini hikayeler, kıssa ve kıssadan hisse ler bula bilirsiniz. Burada okuyacağınız hikayeler aklınızda kalacaktır. Şunu unutmayın ki insanlara anlatacak hikayeleri olan ve anlattığı hikayeyle karşıdaki insanın ilgisini çekip enerjisini yükselten herkesi insanlar sever. İbretlik hikayeler sizi bekliyor. İyi okumalar


KISA HİKAYELER

Severek Okuduğunuz hikayelerimize Android uygulamamızı indirerek cep telefonlarınızdan ve Tabletlerinizden Rahatlıkla Ulaşa Bileceksiniz.
Bu Hikayeyi Şimdi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir