«
  1. Anasayfa
  2. İbretlik Hikayeler
  3. Sarı Öküzün Hikayesi

Sarı Öküzün Hikayesi

ibretlik hikayeler

Sarı Öküzün Hikayesi (ibretlik Hikayeler)

Otlakların birinde, bir öküz sürüsü yaşarmış. Çevredeki aslan sürüsünün de gözü öküzler deymiş. Ancak, öküzler saldırı anında bir araya geldiği zaman, aslanların yapacak bir şeyi kalmazmış. Bu yüzden küçük hayvanlarla beslenmek zorunda kalan aslanlar, iyi beslenemediği için bir çare düşünmüşler.

Topal aslan, yanına bir iki aslanı da alarak, beyaz bayrak çekmiş ve öküz sürüsüne yanaşmış. Öküzlerin lideri Boz Öküz ve yanındakilere tatlı dille konuşmaya başlamış: “Saygıdeğer öküz efendiler. Bugün, buraya sizden özür dilemek için geldik. Biliyorum, bugüne kadar sizlere zarar verdik ama inanın ki, bunların hiçbirini isteyerek yapmadık. Bütün suç hep o sarı öküzde. Onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim de gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Biz de, barışseverliğimizi unutuyor ve saldırganlaşıyoruz. Sizinle bir sorunumuz yok. Verin onu bize, sizde kurtulun ve yine barış içinde yaşayalım”.
Boz Öküz ve heyeti bu sözler üzerine aralarında tartışmış ve teklifi haklı bularak, Sarı Öküzü aslanlara vermişler. Bir tek Benekli Öküz karşı çıkmış ama kimseye derdini anlatamamış.

Bir süre sonra aslanlar yine aynı yöntemle gelip, bu kez Uzun Kuyruğu istemişler: “Gördünüz mü ne kadar barış severiz. Sizleri de kararınızdan dolayı kutlarız. Ancak, şu sizin Uzun Kuyruk var ya, kuyruğunu salladıkça nereden baksak görünüyor ve aklımızı başımızdan alıyor. Sizlere saldırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Oysa, sizler normal kuyruklusunuz. Verin onu bize, bu konuyu kapatıp, barış içinde yaşamaya devam edelim”.

Boz Öküz ve heyeti, Uzun Kuyruğu teslim etmiş, yine Benekli Öküz karşı çıkmış. Uzun Kuyruk, aslanların pençesi altında can vermiş.

Bu olay sürekli tekrarlanmış, her seferinde farklı bahanelerle. Sayıları azaldıkça sonunda öküzler zayıflamış, aslanlar ise küstahlaşmış. Artık, hiçbir bahane dahi ileri sürmeden, doğrudan müdahale ederek, “verin bize şunu,yoksa karışmayız”demeye başlamışlar. Öküzler, birer birer aslanların pençesinde can verirken, Boz Öküz ve birkaç öküz kalmış geride. İçlerinden biri liderlerine, “Ne oldu bize,nerede kaybettik bu savaşı?Oysa, vaktiyle ne kadar güçlüydük”diye sormuş.

Boz Öküz, Benekli Öküz’ün sözlerini hatırlayarak, gözleri nemli “Biz”demiş,”Sarı Öküzü verdiğimiz gün kaybettik bu savaşı. Sarı Öküzü vermeyecektik…”

İbretlik hikayeler paylaşımımız (sarı öküzün hikayesi)ni beğendiyseniz sosyal medyalarda paylaşmayı ve yorum yazmayı unutmayın….

İbretlik hayvan hikayesi yazımızda,sarı öküz hikayesi,sarı öküz ana fikri,sarı öküz ve aslanlar,sarı benekli öküz hikayesi,sarı öküz davası,sarı öküz ekşi,sarı öküz fıkrası,sarı öküz fıkra,sarı öküz hikayesi kimin,sarı öküz hikayesi kısa,sarı öküzün hikayesi,sarı öküz kıssası,sarı öküz meselesi,sarı öküz meselesi nedir,sarı öküz hikayesi nedir,sarı öküz olayı nedir,sarı öküz olayı,sarı öküz öyküsü, sarı öküz hikayesi özeti, sarı öküzü vermeyecektik,sarı öküzü vermek,ibretlik hikayeler dinle, ibretlik hikayeler oku, ibretlik hikayeler kısa, ibretlik hikayeler anlatımlı,ibretlik anlamlı hikayeler, ibretlik aile hikayeleri, ibretlik hikaye baba, ibretlik bir hikaye, çok ibretlik hikayeler,ibretlik güzel hikayeler, ibretlik gerçek hikaye, ibretlik hayat hikayeleri, ibretlik hayvan hikayeleri, ibretlik halk hikayeleri,ibretlik ilginç hikayeler, ibretlik hikayeler kıssalar, Etiketlerinde bulunan konulara değinilmiştir.

Farklı İbretlik  hikayeler Okumak İstermisiniz ? Tıklayın Lütfen  «İbretlik Hikayeler»
Sesli Hikayeler Dinlemek için Youtube kanalımıza  Abone olmayı unutmayın « Yaşam Tadında Kısa Hikayeler/Youtube»


KISA HİKAYELER

Severek Okuduğunuz hikayelerimize Android uygulamamızı indirerek cep telefonlarınızdan ve Tabletlerinizden Rahatlıkla Ulaşa Bileceksiniz.Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *