ŞEYTANIN SUÇU

Yazımızı Paylaşın

Ben Sadece İpi Gevşettim (ibretlik kıssalar)

Bir gün şeytan büyük bahçeli, kos­koca malikâneye girmiş. Merdi­venleri çıkmış Bir kuzu görmüş Kuzunun boynunda bir ip varmış Şeytan ipi çıkarmadan yalnızca biraz gevşetmiş Kuzu ipin gevşemesiyle hareket etmeye başlamış ve malikâ­nenin önündeki aynayı görmüş Şaskinca bir hamle yapıp aynayı kırmış Çıkan gürültüye evin hizmetçisi gel­miş;

“Sen ne yaptın? Ben şimdi bura­yı nasıl temizleyeceğim? Evin beyi bunu duyunca kesin beni kovar!” de­yip kuzuya bir tekme atmış Kuzu merdivenlerden düşünce ip yetmemiş, kuzunun boynunu kesip onu öldürmüş.

Bu sırada evin uşağı gelmiş, neler olduğunu sormuş.

Kadın anlatınca “Bunu na­sıl yaparsın? Bey şimdi ikimizi de kovacak o kuzu onun için çok değerliydi!” demiş ve hafifçe kadını itmiş Kadın dengesini kaybe­dip merdivenlerden düşerek boynunu kırmış. Sesi duyan evin ha­nımı gelmiş Olanları öğrenip sinirlenmiş. Tam dövmek için yak­laşırken uşak “Lütfen beni bağışlayın, kovmayın!” diye diz çök­müş Uşağın üstüne hızla gelen kadın ona çarpıp merdivenler­den yuvarlanmış ve ölmüş.

Evin beyi gelip de olanları dinleyince belinden silahı çekip uşağı vurmuş Sonra kendi kendine “Eyvah! Ben ne yaptım? Bir kuzu, aynanın kırılması ve sevmediğim karım için elimi kana bulamaya, katil olmaya değer miydi?” demiş ve silahı çekip bir kurşun da kendine sıkmış? Bütün bu olanları

ke­nardan izleyen şeytansa sırıtarak;

“Ben hiç birşey yapmadım ki!” demiş,

“Sadece kuzunun boynundaki ipi gevşettim, o kadar”

Hikayeler Kategori
Kısa Hikayeler
İbretlik Hikayeler
Dini Hikayeler
Aşk Hikayeleri
Başarı Hikayeleri
Gerçek Yaşam Hikayeleri
Sizden Gelen Hikayeler
Yaşam Tadında Kısa Hikayeler (Youtube)
Hikayemizi Dinlemek İstermisiniz?


KISA HİKAYELER

Severek Okuduğunuz hikayelerimize Android uygulamamızı indirerek cep telefonlarınızdan ve Tabletlerinizden Rahatlıkla Ulaşa Bileceksiniz.Videomuzda; şeytanın hileleri, ibretlik kıssalar, ibretlik hikayeler, şeytanın suçu, kıssadan hisse, dini hikayeler, ibretamiz kelamlar, kısa kıssa, şeytanın hilesi, ibrətamiz hekayələr, ibretlik hikaye, yeni kıssalar, şeytan masalları, büyüklere masallar, kıssadan hisse hikayeler, kısa hikayeler, ibretlik kıssa, ibretlik kıssadan hisse, kıssadan hisse hikaye, bir kıssa bin hisse, etkileyici kıssadan hisseler, ders veren kıssadan hisseler, anlamlı kıssadan hisseler, kıssadan hikaye, etiketlerine uygun konulara değinilmektedir.


Yazımızı Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.