UYUMAYI SEVMEYEN EFE

Bu Hikayeyi Şimdi Paylaş

Uyumayı Sevmeyen Efe / Eğitici Türk Masalları

Efe geceleri uyumayı sevmiyordu. “Uyumak istemiyorum anneciğim!” diyordu. Annesi, “Neden uyumak istemiyorsun?” diye sorduğunda, “Çünkü ben baykuşlar gibi geceleri oturmak istiyorum.” dedi. “Ya da kirpiler gibi geceleri bahçemizde gezmek.” “Vazgeçtim, vazgeçtim… Rakunlar gibi geceleri ağaçlara tırmanmak istiyorum. ”Efe biraz düşündü, düşündü. Fikrini yine değiştirdi: “Hayır… Hayır…”Tilkiler gibi geceleri koşturmak istiyorum.” diyerek odasının içinde koşturmaya başladı. Annesi “Ama sen ne baykuş ne kirpi ne rakun ne de tilkisin Efe’ciğim.” dedi. “Bu yüzden uyuman gerekli.” diye ekledi.

Annesi Efe’yi yatağına yatırıp odadan çıktı Efe, oyuncaklarını yatağının yanına taşıdı. Onlarla oynamaya başladı. Uykusu iyice gelmişti ama uyumak istemiyordu. Efe gece boyunca oyuncaklarıyla oynadı.

Artık güneş doğmak üzereydi ve yorgunluktan uyuyakaldı. Kuzeni Gülşah sabah Efe’yi görmeye geldi. “Haydi Efe uyan ben geldim, uyan artık uykucu, kalk oyun oynayalım!” dedi. Ama Efe o kadar derin uyuyordu ki gözlerini açamadı. Öğle vakti ise dedesi Efe’yi görmeye geldi. “Haydi Efe uyan bakalım, öğle oldu. Hava da çok güzel. Kalk seninle parka gidelim.” dedi. Ama Efe o kadar derin uyuyordu ki ona da gözlerini
açamadı. İkindi vakti anneannesi Efe’yi görmeye geldi. Mis gibi kurabiyeler pişirmişti. “Haydi Efe uyan artık, sana kurabiye getirdim.” dedi. Ama Efe o kadar derin uyuyordu ki gözlerini açamadı.

Geceyi uykusuz geçirdiği için Efe ancak akşam uyanabildi. Annesi Efe’ye gün boyunca Gülşah’ın, dedesinin ve anneannesinin onu uyandırmaya çalıştığını söyledi. Efe kuzenini, dedesini ve anneannesini göremediği için üzüldü. Gündüzleri oyun oynamak, sevdiklerimi görmek daha iyi diye düşündü. Köşesinde uyumaya hazırlanan köpeği Kırpık’ın yanına gidip sarıldı.“ Artık geceleri senin gibi uyuyup  dinleneceğim Kırpık.” dedi. Kırpık da onaylar gibi hav hav diyerek Efe’ye cevap verdi.

Efe o günden sonra hep zamanında uyudu.“ İyi geceler Efeeee!”

Daha faza Eğitici çocuk masalları , Türk Masalları okumak ve dinlemek istiyorsanız lütfen tıklayın Çocuklar için Eğitici masallar
Youtube Baba Masalları Kanalımıza Abone olarak Daha Fazla Masal dinleye Bilirsiniz Baba Masalları

Masalımızı Dinlemek istermisiniz ?


KISA HİKAYELER

Severek Okuduğunuz hikayelerimize Android uygulamamızı indirerek cep telefonlarınızdan ve Tabletlerinizden Rahatlıkla Ulaşa Bileceksiniz.

 


Bu Hikayeyi Şimdi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir