GOOGLE BAŞARI HİKAYESİ

Yazımızı Paylaşın

Google ‘ın hikayesi / Başarı Hikayeleri

Bu hikaye Tam da içinde bulunduğumuz Platforma ait bir google hikayesi ..

Amerikalı matematikçi Edward Kasner Mesai bitiminde Evine geldi. Kapıda uzun zamandır görmediği dokuz yaşındaki yeğenini görünce yorgunluğu bir anda dağılmıştı. Bütün sevgi ve şefkati ile yeğenine sarıldı. Yeğeni ile şakalaşan Edward Sordu ” Söyle bakalım Sana çok büyük bir rakam versem, Onu tanımlayan bir kelime uydur desem, Bana ne dersin ”. Çocuk Biraz düşündü, Sol gözünü biraz kırparak ”Googol ” dedi.  Edward bir anda bu kelimeye ısındı ve Sempatik buldu, Böylece on üstü yüz rakamlarına Gogol adını verdi.

Uzun bir zaman sonra bir başka matematikçi Milton Sirotta Bence on üstü yüze ” googolplex ”  demek daha mantıklı ve kulağa Daha hoş geliyor dedi. Yeni isim Çoğu kişi tarafından benimsenince Artık böyle söylenmeye başlanılmıştı.

Aradan Yıllar geçti, Stanford Üniversitesi Matematik bölümünde okuyan Sergey brin ve Larry page, Öğrencilik yıllarında Bu okulda tanışıp Birbirleri ile arkadaş oldular. İki arkadaş oldukça iyi anlaşıyorlardı, Onların ortak bir noktaları da Derslerden aldıkları notların yüksekliği idi. Okul arkadaşları Ayrılmaz ikili ye İki Kafadar dahi diyorlardı. Bir gün bu iki samimi arkadaş konuşuyorlardı ” Biliyor musun Sergey ne düşünüyorum, Okulu bitirince birlikte iş kuralım Beraberce birçok şeyi başarırız, Ne dersin,  ” Haklısın Laryy Seninle Aynı fikirdeyim ”.

Google kuruluyor

Nihayet okul bitti, Yeni mezun iki mühendis sektörde boşluk olan bir işi yapmak istediler. İnternette o sıralar arama motoru yetersizdi. Bu alan oldukça cazipti,  Ama iki gencin Finansı sağlayacak yeterli parası yoktu. İki zeki adam Bize kim yardımcı olur diye konuşurken akıllarına çok parlak bir fikir geldi. Kendileri gibi Stanford mezunu olan Amerikalı bir işadamına gitmek, Bu adam Varlıklı ve bilişim sektörünün öncülerindendi, Ona projemiz anlatalım şansımızı deneyelim Anlatmaktan ne kaybederiz Diye, Kendi aralarında fikir Üreten İki Arkadaş, Soluğu ünlü iş adamının evinde aldılar. Fakat Defalarca ona ulaşamadılar. Bir gün iki genç Umutsuzca yine İş adamını sorarlarken
Arkalarından gelen bir ses Buyurun benim dediğinde  Şaşırmışlardı. Günlerdir konuşmak için çabaladıkları adam karşısındaydılar.

Fırsatı değerlendirip on beş dakika boyunca Nefes almadan anlattılar fikirlerini, Bitti mi dediğinde, Gençler Elleri boş döneceklerini anlayıp Üzgün bir yüz ifadesi ile Evet efendim Bitti dediler. ” Konuştuklarınız bana çok inandırıcı geldi, Şimdi size yüz bin dolarlık bir çek imzalıyorum, Hadi gerçekleştirin söylediklerinizi ”.

Çok sevinerek işe koyulan iki genç ilk olarak kendileri de matematikçi oldukları için Dahi bir matematikçinin anısına Onun bulduğu Googol adında karar kıldılar Daha sonra siteyi ” googolplex ” diye adlandırmak onları daha hoş geldi, Daha sonra ise telaffuzda ki zorluk nedeniyle
”  Google” olarak değiştirilen site günümüzde,  Bir numaralı internet arama motoru google oldu.

Hikayeler Kategori

Kısa Hikayeler
İbretlik Hikayeler
Dini Hikayeler
Aşk Hikayeleri
Başarı Hikayeleri
Gerçek Yaşam Hikayeleri
Sizden Gelen Hikayeler
Yaşam Tadında Kısa Hikayeler (Youtube)

Hikayemizi Dinlemek İstermisiniz?


KISA HİKAYELER

Severek Okuduğunuz hikayelerimize Android uygulamamızı indirerek cep telefonlarınızdan ve Tabletlerinizden Rahatlıkla Ulaşa Bileceksiniz.

 

Anahtar kelimeler : gmail email, excel google, doc google, google drive windows, documents google, google drive windows 10, ppt google, google drive android, google drive ios, gta san andreas google drive, logo google drive, windows 7 google drive, gta 5 google drive, drive google, gmail giriş, gmail google, mail google, mail gmail, gmail drive, gmail giriş yapmak istiyorum, gmail apk, gmail web, gmail google drive, gmail silme, thinkwithgoogle, google, google çeviri, google tra, googl çeviri


Yazımızı Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.