«
  1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri
  3. GOOGLE BAŞARI HİKAYESİ

GOOGLE BAŞARI HİKAYESİ

google hikayesi

Google ‘ın hikayesi / Başarı Hikayeleri

Bu hikaye Tam da içinde bulunduğumuz Platforma ait bir google hikayesi , gerçek yaşam hikayelerinden olan büyük bir başarı hikayesi, motivasyon hikayeleri , ilham veren hikayeler, insanları bilinçlendirmeye, uyarmaya ,uyandırmaya çaba gösterir. kişisel gelişim motivasyon hikayeleri ile başarı ve motivasyon hikayeleri sizlerde farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz.

Hikayemizi Dinlemek İstermisiniz?

başarı hikayeleri


Amerikalı matematikçi Edward Kasner Mesai bitiminde Evine geldi. Kapıda uzun zamandır görmediği dokuz yaşındaki yeğenini görünce, yorgunluğu bir anda dağılmıştı. Bütün sevgi ve şefkati ile yeğenine sarıldı. Yeğeni ile şakalaşan Edward Sordu ” Söyle bakalım Sana çok büyük bir rakam versem, Onu tanımlayan bir kelime uydur desem, bana ne dersin ”.

Çocuk Biraz düşündü, Sol gözünü biraz kırparak ”Googol ” dedi.  Edward bir an da bu kelimeye ısındı. Hatta Sempatik buldu, Böylece on üstü yüz rakamlarına Gogol adını verdi.

Uzun bir zaman sonra bir başka matematikçi Milton Sirotta Bence on üstü yüze ” googolplex ”  demek daha mantıklı ve kulağa Daha hoş geliyor dedi. Yeni isim Çoğu kişi tarafından benimsenince, Artık böyle söylenmeye başlanılmıştı.

Aradan Yıllar geçti, Stanford Üniversitesi Matematik bölümünde okuyan Sergey brin ve Larry page, Öğrencilik yıllarında Bu okulda tanışıp Birbirleri ile arkadaş oldular.

İki arkadaş oldukça iyi anlaşıyorlardı, Onların ortak bir noktaları da Derslerden aldıkları notların yüksekliği idi. Okul arkadaşları, onlara İki Kafadar dahi diyorlardı. Bir gün bu iki samimi arkadaş konuşuyorlardı ” Biliyor musun Sergey ne düşünüyorum, Okulu bitirince birlikte iş kuralım Beraberce birçok şeyi başarırız, Ne dersin,  ” Haklısın Laryy Seninle Aynı fikirdeyim ”.

Google kuruluyor

Nihayet okul bitti, Yeni mezun iki mühendis sektörde boşluk olan bir işi yapmak istediler. İnternette o sıralar arama motoru yetersizdi. Bu alan oldukça cazipti,  Ama iki gencin Finansı sağlayacak yeterli parası yoktu. İki zeki adam Bize kim yardımcı olur diye konuşurken akıllarına çok parlak bir fikir geldi.

Kendileri gibi Stanford mezunu olan Amerikalı bir işadamına gitmek. Bu adam Varlıklı ve bilişim sektörünün öncülerinden di. Ona projemiz anlatalım şansımızı deneyelim Anlatmaktan ne kaybederiz Diye, Kendi aralarında fikir Üreten İki Arkadaş, Soluğu ünlü iş adamının evinde aldılar.

Fakat Defalarca ona ulaşamadılar. Bir gün iki genç Umutsuzca yine İş adamını sorarlarken Arkalarından gelen bir ses Buyurun benim dediğinde  Şaşırmışlardı. Günlerdir konuşmak için çabaladıkları adam karşısındaydılar.

Fırsatı değerlendirip on beş dakika boyunca Nefes almadan anlattılar fikirlerini, Bitti mi dediğinde, Gençler Elleri boş döneceklerini anlayıp Üzgün bir yüz ifadesi ile Evet efendim Bitti dediler. ” Konuştuklarınız bana çok inandırıcı geldi, Şimdi size yüz bin dolarlık bir çek imzalıyorum, Hadi gerçekleştirin söylediklerinizi ”.

Çok sevinerek işe koyulan iki genç ilk olarak kendileri de matematikçi oldukları için Dahi bir matematikçinin anısına Onun bulduğu Googol adında karar kıldılar Daha sonra siteyi ” googolplex ” diye adlandırmak onları daha hoş geldi, Daha sonra ise telaffuzda ki zorluk nedeniyle
”  Google” olarak değiştirilen site günümüzde,  Bir numaralı internet arama motoru google oldu.


“Okuduğunuz hikayelerle ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın! Sizden gelen yorumlar, hikayelerimizi daha da güçlendirecek ve diğer okuyucularımızın deneyimlerini zenginleştirecektir. Hikayelerimizin size kattığı anlam ve duyguları bizimle paylaşarak bu büyülü dünyayı hep birlikte daha da renklendirelim. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz!


Diğer Başarı Hikayelerimizi de Keşfedin!

Başarı Hikayeleri Oku
BAŞARI, ZENGİNLİK VE SEVGİ 
GEÇ KALMAK
KORKUSUZ ŞEHZADE
HAYAL VE GERÇEK


Hikayeler Kategori

Kısa Hikayeler
İbretlik Hikayeler
Dini Hikayeler
Aşk Hikayeleri
Başarı Hikayeleri
Gerçek Yaşam Hikayeleri
Sizden Gelen Hikayeler
Yaşam Tadında Kısa Hikayeler (Youtube)


 

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *