«
  1. Anasayfa
  2. Eğitici Masallar
  3. Keloğlan Masalları / Kulağımın Acısı

Keloğlan Masalları / Kulağımın Acısı

keloğla masalı

Keloğlan Masalları / Kulağımın Acısı / Türk Masalları

Türk masalları denildiğinde akla ilk gelen keloğla masalları içinden eğlenceli masalımız “Kulağımın Acısı ” isimli Türkçe masalımızı okuyacaksınız, masal anlatıcı olarak kısa hikayeler sitemizde Keloğlan masalları oku ya bilir ve Türk masalı Keloğlanı altta bulunan  Baba masalları katkısıyla hazırlanan eğitici çocuk masalları videomuz ile dinleye bilirsiniz.

keloğlan masalları


Bahçeyi mis gibi kokular sarmalamış. “Aman anam, bu da ne?” diyen Keloğlan kokunun peşine düşüp çardaktaki tencerenin başına geçmiş. “Heh heyttt anamın sarması!” diye basmış narayı.

Kalem gibi incecik ne de güzellermiş, tam bir tanesini alacakken elinin üzerine yapışmış, beş kardeş. “Ellerini yıkamadan, sofraya oturmadan yenir mi nimet, aceleci oğlum!” diye Keloğlan’ı kovalayıvermiş, annesi.

Ellerini yıkayan Keloğlan yine tencerenin başında soluklanmış. O da ne, bir karınca sürüsü ondan evvel niyetlenmez mi tencereye? “Sizi gidiler sizi, nereyeeee!” diye basmış parmaklarını üzerlerine.

Bu sefer kulağında bir acı, basmış bizimki feryadı. Annesi kulağını çekerken “Be merhametsiz oğlan, ne istersin küçücük karıncadan. Rızkının peşinde gariban.” diye bağırmış.

“Aman be ana, küçücük bir karıncadan mı bu ceza?” deyince “Haksız yere bir serçeyi veya daha küçük bir hayvanı öldüren insandan Allah bunun hesabını mutlaka soracaktır.”  demiyor mu Hz. Peygamber? Merhametli Rabbimin kulu, şefkatli peygamberimin ümmeti değil misin sen?” deyince anlamış hatasını, almak için anasının gönlünü “Tamam anam, düşünemedim, kızma. Ver de bir iki tabak, götüreyim, komşu dedeyle, neneye.”

Annesi sarmaları verdi eline, çıktı bizimki mahalleye. Yolda aç kediye bir tane, kendisiyle kel diye dalga geçen çocuklara birer tane, ağlayan ufaklığa bir de derken yarılandı sarmalı tencere.

Yaşlı neneyle, dede, “Hayırdır Keloğlan, dayanamadın yedin mi yine?” diye gülüşünce “Ammannn ne dersiniz, kulağımın acısı hâlâ yerinde. Hiç yer miyim canım? Merhametli Rabbimin kulu, şefkatli peygamberimin ümmetiyim ben.

Veriverdim gelirken imrenenlere.” demiş. Anlatmalık Türk masalı olmuş, mahalleye.


Keloğlan masalları oku etiketli Keloğlan masalımızı Okudunuz…. Türk masalı Olan bu güzel eğlendirici masal hakkında Yorumlarınız ve paylaşımınız bizim için önemlidir.


Severek Okuyacağınız Masallar


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *