«
  1. Anasayfa
  2. Dini Masallar
  3. kocaman bir kalp

kocaman bir kalp

dini msallar

Peygamber Masalı / Dini Masallar

Peygamber efendimiz ile ilgili, peygamber masalı var sırada dini masallar okuyarak dini bilgiler, ahlaki değerler edinmek, çocuklar için yeni masallar sitemizde, Baba Masalları katkısı ile hazırlanmış Masalımızı sayfanın Alltın da Bulunan Dini Masal vidosu ile Dinleye bilirsiniz..


Sevgili günlük… Peygamberimizi görmeyi çok isterdim. Biliyor musun, Peygamberimiz, torunlarını, çocuklarını dizlerine oturtup onlara dua edermiş. Keşke ben de o zamanlar yaşasaydım. Güzel yüzüne bakar, ona sımsıkı sarılırdım. O da bana sarılırdı değil mi? Çünkü o, çocukları çok severmiş.

Rana bir kitapta, bazen Üsame’yi bazen de Abdullah b. Cafer’i devesine bindirip gezdirdiğini okumuş. Çocuklar onun bineğine binmeyi çok isterlermiş. Seferden döneceği zaman onu karşılamak için yarışırlarmış. Peygamberimiz de onları mutlu etmek ister, çocuklardan birini bineğinin önüne, birini arkasına alırmış. Ne kadar şanslıymış Medine’deki çocuklar. Ben olsaydım, gece gündüz nöbet tutar, onu beklerdim. Sonra hızlıca koşup yanına ilk ulaşan ben olurdum.

Biliyor musun, nihayet hayalini kurduğum yavru kedime kavuştum. Evimizin bahçesine küçük bir kulübe yaptık babamla. Orada bakıyoruz. Çok hızlı, aynı benim gibi. Hoplayıp zıplamaya da bayılıyor. Bugün biraz üzgündüm. Çünkü kedim hastalanmıştı. Veterinere götürdük. İlaçlarını aldık. Sonra babam, “Senin gibi hayvanları çoook seven birini tanımak ister misin?” dedi. İstemez miyim, tabii ki “Evet.” dedim.

Hani sana Enes b. Malik’i anlatmıştım ya… İşte onun kardeşiymiş bu sahabi. Tamam, tamam… Dinle bakalım, sevgili günlük! Sana da anlatayım!

Hz. Enes’in kardeşi Ebu Umeyr kuşları çok severmiş. Bir serçesi varmış. Onu çok severmiş. Bir gün Peygamberimiz, onun çok üzgün olduğunu fark etmiş. Nedenini sormuş. Ebu Umeyr’in serçesinin öldüğünü ve bundan dolayı çok üzüldüğünü öğrenmiş. Bunun üzerine Canım Peygamberim, Ebu Umeyr’in yanına gitmiş, o güzel elleriyle onun başını okşamış. Sonra Ebu Umeyr’in evine başsağlığına gidip onunla bir süre sohbet etmiş.

Canım Peygamberim… Herkesin hem sevincini hem üzüntüsünü paylaşıyormuş. Nasıl da sevgi dolu, merhametli… Annem,
Peygamberimiz’in (s.a.s.) “Küçüklerimize merhamet etmeyen, büyüklerimize saygı göstermeyen bizden değildir.” dediğini anlattı. İyi ki Peygamber Efendimizin ümmetindenim. Şimdi bana “ümmet”in ne olduğunu sorabilirsin. Ümmet, Peygamberimiz’e (s.a.s.) iman edenlere denir.

Yorumlarınız bizim için çok önemli.. Yorum Eklemeyi Unutmayın

MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları

 Sitemizde yayınlanan masallarımızı Youtube Baba Masalları  linkini tıklayarak Dinleye bilir ve Baba masalları Kanalımıza abone olabilirsiniz! Bildirimlerin gelmesi için “ZİLİ” (🔔) açmayı unutmayın.

Eğitici masalımızı Dinlemek İstermisiniz?

peygamber masalı

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *