«
  1. Anasayfa
  2. Eğitici Masallar
  3. Sağır Kurbağa Masalı – Çocuklar için Eğitici Masallar

Sağır Kurbağa Masalı – Çocuklar için Eğitici Masallar

eğitici masallar

Sağır Kurbağa masalı – Eğitici Masallar

Çocuklar için eğitici masallar dünyasına hoş geldiniz! Uyku masalları, eğitici masallar ve yeni masallarla dolu bu kanalda, keyifli masallar okuyarak çocuklarınızın hayal dünyasını geliştirebilirsiniz. Kurbağa masallarıyla eğlenceli ve öğretici bir yolculuğa çıkın! Masal Oku ma keyfini keşfedin ve çocuklarınızın rüya dolu dünyasına katılın. kısa Masalımızı Masal Videomuz ile dinleye bilirsiniz.

kurbağa masalı


Kurbağalar bir gün bir yarışma düzenlemişler. Hedefleri, çok yüksek bir kuleye çıkmakmış. Bir sürü kurbağa da arkadaşlarını izlemek için toplanmış ve yarış başlamış.

Gerçekte, seyirciler arasında hiçbiri yarışmacıların kuleye çıkabileceğine inanmıyormuş. Sadece şu sesler duyulabiliyormuş: “Zavallılar!. Hiçbir zaman başaramayacaklar!”

Yarışmaya katılan kurbağalar, kuleye ulaşamayınca teker teker yarışı bırakmaya başlamışlar. İçlerinden sadece bir tanesi inatla ve yılmadan kuleye tırmanmaya çalışıyormuş.

Seyirciler bağırmaya devam ediyorlarmış: “Zavallı! Hiçbir zaman başaramayacaklar!”

Sonunda, bir tanesi hariç, hepsinin umutları kırılmış ve bırakmışlar. Ama kalan son kurbağa, büyük bir gayretle mücadele ederek kulenin tepesine çıkmayı başarmış.

Diğerleri hayret içerisinde bu işi nasıl başardığını öğrenmek istemişler. Bir kurbağa ona yaklaşmış ve sormuş: “Bu işi nasıl başardın?” diye.

O anda farkına varmışlar ki; Kuleye çıkan kurbağa sağır­mış!, Ve söylenen olumsuz sözlerin hiç birini duymamış.

Siz de, hayallerinizi gerçekleştiremeyeceğinizi söyleyen söz ve kişilere karşı hep sağır kalın. Olumsuz düşünen insanları duymayın!


Bir Eğitici Masallar ımızın daha sonuna Geldik. Sizlerin fikirleri bizler için çok önemli, Eğitici Masalımızı Paylaşmayı ve Yorum Yazmayı Unutmayın. Bir başka uyku masalın da görüşmek üzere, şimdilik hoşça kalın.


İlginizi Çekecek Masallar oku


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları Youtube Kanalı

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *