«
  1. Anasayfa
  2. Eğitici Masallar
  3. Kurbağa ile Öküz

Kurbağa ile Öküz

okuz-ile-kurbaga

Kurbağa ile Öküz Masalı Oku 

Zamanın birinde bir gölde birbirinden farklı özelliklere sahip bir grup kurbağa yaşarmış. Bunların arasında ismi Mex kurbağalara en iyi benim diye hava atarmış. Kurbağalarda gerçekten etraflarında ondan daha iri bir canlı görmedikleri için buna inanırmış. Bu Mex’in 4 yavrusu varmış ve onlara gölün diğer kenarına gitmek yasakmış. Bir gün yavrular gölün öteki tarafına geçmek ve yeni şeyler görmek istemişler.

Gölün karşı tarafında oynayıp, sıçrarken birden bir ses gelmiş. Karşılarında bir öküz göre kurbağalar çok kormuş ve ona kendilerini yiyip yemeyeceğini sormuşlar. Öküz onlara kurbağa yemediğini söylemiş. Daha sonra yavru kurbağalar babalarından bahsedip, onun bir sürü böcek yediğinden ancak onun kadar iri olmadığından bahsetmişler. Öküz onlara babalarından daha iri canlıların olduğunu söylemiş.

Yavrular yaşanılanları gelip babaları Mev’e anlatmışlar. Diğer kurbağalarda toplanmış ve hikâyeyi dinlemeye başlamışlar. Başka canlılardan da aynı şekilde hikayeler duyan kurbağalar aynı şeyi söyleyince Mex sinirlenip bunun yalan olduğunu söylemiş. Bunu kanıtlamak içinde nefes alıp kendini şişirmeye başlamış. Yavrularına öküzün bu kadar mı iri olduğunu sorup durmuştur. Yavrular her defasında daha iri deyince Mex kendini daha fazla şişirmeye başlamış. Hırsına yenik düşen Mex sonunda kendini o kadar çok şişirmeye çalışmış ki midesi dayanamayıp patlamış. Yavrular bu duruma çok üzülüp ağlamaya başlamış. Arkadaşları da hep bir ağızdan çok üzülüp keşke Mex böyle yapmasaydın demişler.

 

MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)

Dini masalımızı Dinlemek İstermisiniz?

KISA HİKAYELER

Severek Okuduğunuz hikayelerimize Android uygulamamızı indirerek cep telefonlarınızdan ve Tabletlerinizden Rahatlıkla Ulaşa Bileceksiniz.

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *