«
  1. Anasayfa
  2. Eğitici Masallar
  3. Kurbağa ile Öküz

Kurbağa ile Öküz

yeni masallar

Kurbağa ile Öküz Masalı Oku

Yeni Masallar dünyasının sihirli kapıları “Kurbağa ile Öküz Masalı Oku” ile açılıyor! Bu eşsiz masalda, sevimli bir kurbağa ile güçlü bir öküzün dostluğuna tanık olacaksınız. İnanılmaz bir yolculuğa çıkmaya hazır olun! Masalımız size, dostluğun ve dayanışmanın gücünü gösterirken, eğlenceli ve öğretici bir deneyim sunacak. Kurbağa ile Öküz’ün masalsı dünyasına katılın ve kalplerinizi ısıtacak bu harika hikayeyi keşfedin.


Zamanın birinde bir gölde birbirinden farklı özelliklere sahip bir grup kurbağa yaşarmış. Bunların arasında ismi Mex kurbağalara en iyi benim diye hava atarmış. Kurbağalarda gerçekten etraflarında ondan daha iri bir canlı görmedikleri için buna inanırmış. Bu Mex’in 4 yavrusu varmış ve onlara gölün diğer kenarına gitmek yasakmış. Bir gün yavrular gölün öteki tarafına geçmek ve yeni şeyler görmek istemişler.

Gölün karşı tarafında oynayıp, sıçrarken birden bir ses gelmiş. Karşılarında bir öküz göre kurbağalar çok kormuş ve ona kendilerini yiyip yemeyeceğini sormuşlar. Öküz onlara kurbağa yemediğini söylemiş.

Daha sonra yavru kurbağalar babalarından bahsedip, onun bir sürü böcek yediğinden ancak onun kadar iri olmadığından bahsetmişler. Öküz onlara babalarından daha iri canlıların olduğunu söylemiş.

Yavrular yaşanılanları gelip babaları Mev’e anlatmışlar. Diğer kurbağalarda toplanmış ve hikâyeyi dinlemeye başlamışlar. Başka canlılardan da aynı şekilde hikayeler duyan kurbağalar aynı şeyi söyleyince Mex sinirlenip bunun yalan olduğunu söylemiş. Bunu kanıtlamak içinde nefes alıp kendini şişirmeye başlamış.

Yavrularına öküzün bu kadar mı iri olduğunu sorup durmuştur. Yavrular her defasında daha iri deyince Mex kendini daha fazla şişirmeye başlamış. Hırsına yenik düşen Mex sonunda kendini o kadar çok şişirmeye çalışmış ki midesi dayanamayıp patlamış.

Yavrular bu duruma çok üzülüp ağlamaya başlamış. Arkadaşları da hep bir ağızdan çok üzülüp keşke Mex böyle yapmasaydın demişler.


“Okuduğunuz masallarla ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın! Sizden gelen yorumlar, masallarımızı daha da güçlendirecek ve diğer okuyucularımızın deneyimlerini zenginleştirecektir. Masallarımızın size kattığı anlam ve duyguları bizimle paylaşarak bu büyülü dünyayı hep birlikte daha da renklendirelim. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz!”


Yolculuğa Hazır Mısınız? Diğer Masallarımızı da Keşfedin!


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *