«
  1. Anasayfa
  2. Masal Oku
  3. SU PERİSİ MASALI

SU PERİSİ MASALI

peri masalı

SU PERİSİ (Peri Masalları)

Su Perisi (Peri Masalları) serimizde sizlere yepyeni bir masal sunuyoruz. Bu büyülü masalda, eşsiz güzellikteki bir Su Perisi’nin büyülü dünyasına adım atacak ve masalsı bir yolculuğa çıkacaksınız. Masalımızda, doğanın gizemli güçleri, yüreği ısıtan dostluklar ve unutulmaz maceralar sizi bekliyor olacak. eğlenceli peri masalları ile dolu bu özel dünyada kaybolmaya hazır olun. Su Perisi‘nin büyülü sesi ve sihirli dünyası sizi etkisi altına alacak. Keyifli okumalar dileriz!
peri masalları


Masallar diyarında,Peri ülkesinde bir gün güzel mi güzel bir Su Perisi deniz kıyısında oturmuş düşünüyormuş; kendisinin bir işe yaramadığını yaşamın anlamsızlığını insanların duyarsızlığını orada niye bulunduğunu…

Bir yandan da denizdeki dalgalara bakıyormuş. Dalgalardan küçük olanlar kıyıya kadar ulaşıp yumuşacık geriye doğru akarken, karşıdan köpürerek gelen büyük dalgalar kendi kendini kırıyor hızı kesildiği için de kıyıya ulaşamıyormuş. Dalgaları insanlara benzetmiş birden.

“O küçük dalgalardan biri neden ben olmayayım?” diye düşünürken bir şimşek çakmış aniden. Her yer aydınlanmış. Gördüğü tek şey sapsarı parlak gözleri kamaştıran bir ışık…

Ardından yer gök kararmış bir şey göremez olmuş. Sanki hortum gibi bir şeyin içinde oradan oraya savrulduğunu duyumsuyor ama ne olduğunu anlayamıyormuş.

Sonra bir sessizlik sakinlik… Uykudan uyanırmışcasına gözlerini açmış. Etrafına bakmış denizi görememiş…

Dağların tepesinde bir yerdeymiş. Çevresinde ağaçlar ve gökyüzünde süzülen kuşlardan başka bir şey yokmuş.

Bu arada gökyüzündeki kuşların da martı olmadığını fark etmiş. Ne yapacağını ne yöne gideceğini bilmeksizin yürümüş yürümüş,yürümüş…

Yorgunluktan ve susuzluktan bitkin düşmüş. O sırada bir elma ağacının yanından geçmekteymiş. Hemen bir tane koparmış. Susuzluğunu ve açlığını giderir diye…

Elmayı ısırmak için tam ağzına götürecekken kurtlu olduğunu fark etmiş. Umutsuzca elmayı arkasına doğru fırlatacağı sırada… O da ne? Elmadan bir ses:

-“Ne olur atma! Sen elmayı ısırmazsan ben buradan çıkamam.”demiş. Su Perisi kendisiyle konuşanın bir elma kurdu olduğunu anlamış:

-Elmayı ısırır sam sana zarar verebilirim. Başka bir yolu olmalı. Eğer gerçekten istersen çıkabilirsin oradan.

-Ya diğer elmalarda ki arkadaşlarım? Onlar da çıkmak istiyorlar. Bize yardım eder misin?

-Elimden geleni yapmaya çalışırım. Ama bunu başaracak olan yine sizlersiniz. Şimdi beni iyi dinleyin; elmaların kabuğunu dışarıdan silerek inceltmeye çalışacağım.

Sizler de içeriden dışarıya doğru bir tünel kazmaya çalışın. Kolay olmayacak biliyorum ama ışığı duyum samanız gerek. Işığa doğru yaklaştığınızı hissettiğinizde iş kolaylaşacaktır.

Ne kadar sürmüş bilmem ama Su Perisi açlığını da susuzluğunu da unutmuş durmaksızın her bir elmayı binlerce kez tek tek silmiş…

Elma kurtları -Su Perisinin hortumda duyumsadığı gibi- karanlık ve durmadan derinleşen bir tünel açarak ilerlemişler.

Işığa yaklaştıklarını duyum sadıkların da çok yorgun muşlar. Tam elmayı delip başlarını dışarıya uzattıklarında ışıktan gözleri kamaşmış. Dışarıya çıkacak gücü kendilerinde bulamamışlar.

-Haydi artık işin sonuna geldiniz. Çıkın dışarı! diye seslenmiş Su Perisi. Su Perisinin yemek için kopardığı elmadaki kurt ;

-Ama ben korkuyorum aşağısı bir uçurum… Ya düşersem?

-Tüneli kazıp ışığa doğru ilerlerken ne kadar değiştiğinizin farkında değilsiniz sanırım. Yine de düşecek olursan ben seni tutarım. Haydi bakalım!…

-A…a…an…anneee!… Düşüyorum… Yoo uçuyorum… Ama benim kanatlarım var!…

Tüm elma kurtları kendilerini elmadan aşağıya uçuruma atmış ve kanat çırparak Su Perisine teşekkür etmiş.

Su Perisi de onlara yardım edebilmenin mutluluğunu tatmış. Bu sırada susuzluğunu duyumsamış. Aklına masmavi sular gelmiş.

Derken yine bir şimşek gök gürültüsü ve ardından yağmur… Su Perisi denizdeki minik dalgalar gibi geriye doğru akmış gitmiş…

Elma Kurtları; “Dur gitme! Bizi bırakma!…” diyecek olmuşlar ama Su Perisi onlara; “Bundan böyle bana ihtiyacınız olmayacak. Siz ışığı yakaladınız aydınlığa çıktınız. Her şeyin farkındasınız.

Eğer isterseniz dünyayı değiştirebilirsiniz. Bir damla olarak hep yanınızda olacağım.” diyerek uzaklaşmış.

Elma kurtları gökyüzüne her baktıklarında denizin mavisini kuşların kanadında martının beyazını yağmurun her yağışında yanaklarından süzülen her damla yaşta Su Perisinin sıcaklığını duyumsamışlar.


“Okuduğunuz masallarla ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın! Sizden gelen yorumlar ile,  Masallarımızın size kattığı anlam ve duyguları bizimle paylaşarak bu büyülü dünyayı hep birlikte daha da renklendirelim. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz!


Diğer Masallarımızı da Keşfedin!

Rapunzel Masalı Oku
SEVGİ PERİSİ
ELMA ŞEKERİ
SİHİRLİ KAPLUMBAĞA
Yalancı Çoban Masalı Oku


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)


 

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *