«
  1. Anasayfa
  2. Eğitici Masallar
  3. Anne Babaya küsülmez

Anne Babaya küsülmez

eğitici masallar

Anne Babaya Küsülmez / Eğitici Masallar

Eğitici masallar kategorimizde , değerli çocuklar için yeni masallarımız var. Yetim bir çocuğun masalı, eğitici dini masallarımızı ve bu türden masallar okumak için sayfamızı ziyaret ede bilir.


Sevgili Günlük,

Birkaç ay önce sana babamın benimle görüşmek istediğini yazmıştım, biliyorsun. Geçen hafta müdür baba, bu konuda konuşmak için beni tekrar çağırdı, babamın hafta sonu beni görmeye geleceğini söyledi.

Ne diyeceğimi bilemedim. Aslında epey sinirlendim önce. Beni annemin ölümünden sonra görmek istemeyen, evlenip çocuğu olduktan sonra hiç arayıp sormayan biri, babam, ne hakla şimdi beni görmek ister ki? Hiç bir şey söylemedim müdür babaya.

Biliyorum, ne dersem diyeyim, bu ziyaretçimi kabul etmek zorundayım ona göre. İçim içimi yedi okulda. Eve gelince vaiz ablayı gördüm. (Çok şükür ki vaiz ablanın geldiği gündü.)


Anne Babaya Küsülmez / Eğitici Masallar Masalımızı Dinlemek İstermisiniz?

eğitici masallar


Çocuklara bir şeyler anlatıyordu, İslam’ın barış, selam ve esenlik anlamlarına geldiğini söylüyordu. Küslüğün ne kadar yanlış olduğunu; birbirimizle selamlaşmanın, yardımlaşmanın önemini anlatıyordu.

Benim kafamda ise hep aynı soru vardı: Bunca yıl çocuğu ile ilgilenmeyen, arayıp sormayan biri, ne hakla birdenbire ortaya çıkabilirdi? Yaptığından utanıp bir ömür benimle konuşmamalı, ziyaret etmemeli, beni unutmalıydı.

Birden başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Bu ayet bana mıydı? Vaiz abla, bana mı söylüyordu? Allah’ım! Beni duyduğunu, aklımdan geçenleri bildiğini, biliyordum ama bana mı cevap vermiştin? “Bir kötülüğün karşılığı, ona denk bir cezadır.

Ama kim affeder, arayı düzeltirse, onun ödülü Allah’a aittir. Şüphesiz Allah, kötülük yapanları sevmez.” Vaiz abla, ayeti niye okumuştu, hatırlamıyorum ama ben cevabımı almıştım.

Evet, bu hafta sonu babam geliyor ve ben ona küs değilim. Ayrı kaldığımız için üzgünüm belki, ama biliyorum ki kötü olan şeylerde bile iyi bir taraf olabilir.

Babamla beraber yaşasaydım bu kadar güçlü bir çocuk olmayacaktım, gönüllü ailem, müdür baba ve sevgi evinin annelerini, öğretmenlerini tanımayacaktım.

Günlük bile yazmayacaktım. Daha bilmiyorum, neler neler olmayacaktı hayatımda. Çok heyecanlıyım, bu hafta sonu babam geliyor. Ve ben ona ve kimseye küs değilim.

Kızmıyorum kendime ve başkasına. Biliyorum, Allah, her şeyin hakkını, herkesin hakkını verir çünkü. Hem müdür baba, anne babalara küsülmez, dedi.


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)


 

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *