«
  1. Anasayfa
  2. Dini Masallar
  3. Samimi Dua

Samimi Dua

dini çocuk masalları

Samimi Dua – Dini çocuk masalları

Dini çocuk masalları bölümümüz de, dua etmenin önemi ve nasıl yapılacağı anlatan “Samimi Dua” isimli eğitici dua masalımız var sırada . Diyanet çocuk masalları arasında öne çıkan bu anlamlı hikaye, çocuklarımıza dua etmenin gücünü öğretiyor. İslami masalların en değerlilerinden biri olan bu masalı dinlerken, çocuklarınızın kalpleri sevgi ve dua dolacak.

İsterseniz  Şimdi kulaklıklarınızı takın, ve Altta bulunan “Masal videomuzun” butonuna tıklayın ve “Samimi Dua” hikayesini dinlemenin tadını çıkarın. Ya da Masalımızı Okumaya Devan edin…. Dualarınızın daima kabul olması dileğiyle!

samimi dua


İkindi ezanı okunmaya başlamış, cami bahçesindeki saklambaç da durmuştu. Bilal dinlediği ezanı tekrar ediyor, ezberlemeye çalışıyordu. Koşarak babasının yanına gitti:

“Babacığım, ben de büyüyünce böyle güzel ezan okuyabilir miyim?”

“İnşallah oğlum! Çalışırsan elbette okuyabilirsin.”

Cami kapısına geldiğinde bir adamın kendi kendine bir şeyler söylediğini fark etti. Yüzüne baktı, sırılsıklam terlemişti. Çok perişan görünüyordu. Bilal’in kendisine baktığını görünce zoraki gülümsedi:

“Yıllar oldu bir camiye girmeyeli, Allah’ın huzuruna durmayalı. Belki en son senin kadardım.”

Derin bir ah çekti. Bir daha, bir daha…

“Abdest alabileceğim bir yer var mı?”

“Evet amca, bakın şurada şadırvan var.”

Adam abdest alıp geldiğinde cemaat sünneti kılmış, farz için saf tutmaya başlamıştı bile. Bilal’in hemen yanına durdu.

“Oh, ne güzel duygu birileriyle omuz omuza olmak! Yanındakinden korkmamak, hakkında kötü düşünmemek ne güzel!..”

Çok ilginç bir adamdı. Bilal’i çok etkilemişti. Namaz sırasında adamın sarsıldığını hissetmişti Bilal. Galiba ağlıyordu. Namaz bitip duaya geçildiğinde olanlar oldu. Adam ellerini açmış, hıçkıra hıçkıra dua ediyordu:

“Ey yerlerin, göklerin yaratıcısı, Hâlık olan Allah’ım! Sen Alîm’sin, her şeyi bilensin. Beni benden daha iyi bilirsin. Ben de bildim artık kendimi, günahımı… Yıllarca çalarak, soyarak kazandığım onca servetin haram olduğunu bildim.

Sen ki bağışlaması bol olansın, Gaffâr’sın, Gafûr’sun, beni affet! Sen Tevvâb’sın, tövbemi kabul et! Bir daha hakkım olmayana el sürmeyeceğim.

Sen Rezzâk’sın, rızkımı artır. Bana helal kazanç yolları aç! Sen Şâfî’sin, harap olmuş bedenime ve ruhuma isminle şifa ver!”

Bilal donmuş kalmıştı. Bu nasıl bir duaydı böyle? “Baba!” diyerek babasına döndüğünde onun da gözyaşları içinde kaldığını gördü. “Âmin de oğlum! Bu susuz çöle, yanık bağra amin de ki susuzluğu geçsin, acıları dinsin.”

“Âmin!” dedi Bilal bütün kalbiyle. Âmin!..

Dini çocuk Masalları serimizde “samimi dua” isimli Eğitici dini masalımızı okudunuz, Masalımıza Yorum yazmayı ve Arkadaşlarınız İle Paylaşmayı unutmayın.


İlgi İle Okuyacağınız Masallar


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *