«
  1. Anasayfa
  2. Eğitici Masallar
  3. Minik Kedi

Minik Kedi

eğitici masallar

Minik Kedi / Eğitici masallar

Eğitici masallar da, Bu Masalımız, minik, Sevimli bir kediyi anlatıyor. Yani Masalımız bir kedi masalı Masalımızın sonuna kadar Okuyun.


Minik, Sevimli bir kedidir. Minik diye isim mi olur dediğinizi duyar gibiyim, Ama onu bulduğumuzda o kadar minikti ki. Aklımıza başka isim koymak gelmedi bile.

İbrahim Miniği bulunca bize haber verdi, Miniği sahiplenmek için eve götürmek istedik fakat, Annelerimiz izin vermedi. Hava çok soğuk olduğundan sokakta bırakmayı da istemedik.

Neşe; “Benim bir fikrim var, Madem annelerimiz istemiyor mu Niye Ayşe teyzeye götürelim O kesin sahip çıkar Bizde Her gün gidip bakımını yaparız Besleriz mi severiz” dedi.

Ben; “Emin misin, Ayşe teyze Miniğin sorumluluğunu almak ister mi” diye sordum. Neşe sevinçle; ” O bu mahallenin muhtarı olduğunda kendini sorumlu hisseder bence. Ama önce kediciği doyurmamız gerekiyor”.


Minik Kedi / Eğitici masallar Kedilerle İlgili Kedi Masalımız Dinlemek İstermisiniz?

Kedi masalı


Miniğin ağzına süt damlatmak için Eczaneden şırınga aldık ve Miniği beslemeye başladık. O sırada İbrahimin akılına güzel bir fikir geldi ve ” Miniğin aşı ve Bakımlarını yaptırmak için Veterinere götürmemiz gerek” dedi.

Ben de; “Bence kumbaralara el atalım” dedim. Böylece herkes Eve gidip Baş ucumuzdan ayırmadığımız kumbaraları kapıp getirdi Bir poşetin içine döktük neyimiz var neyimiz yoksa, Kendimi çocuğuna okul harçlığı veren anne gibi hissettim o an.

Miniği montumuzun içine koyarak veterinerin yolunu tuttuk Veteriner Uzun uzun minikle ilgilendi, aşılarını ve bakımını yaptı. Sıra ödemeye geldiğinde ise Borcumuzun olmadığını söyledi. Meğerse Sokak hayvanlarına Ücretsiz bakıyorlarmış, Nasıl Sevindik anlatamam.

Aşılardan sonra Doğruca Ayşe teyzenin yolunu tuttuk. Muhtar teyzeyi odasında Evrakların arasında öylece uğraşır halde bulduk. Bizi görünce Biraz rahatladı ve sevinçle hemen gülümsedi, gülümseyince Pamuk yanakları Kocaman bir bulut gibi oluyordu.

“Hoş geldiniz çocuklar” diyerek. Hemen yanımıza geldi, Ne tatlı bir şey bu kedicik diyerek, Miniği Sevmeye başladı. “Muhtarlar, kedilerinde muhtarı oluyor mu? Kedilerin dertleriyle de ilgilenir misiniz” dedi Neşe.

Ayşe teyze “Tabii ki, Mahallemde yaşayan kediler, Köpekler, insanlar ağaçlar kuşlar, Hepsi benim sorumluluğum da, Onlara en iyi hizmeti sunmakla görevliyim ben” dedi Ayşe teyze. Bunu duyunca içimize bir ferahlık çökmüştü.

“Biz bugün onu veterinere götürdük, Aşılarını yaptırdık ve aşı takvimini izleyerek diğer aşılarının takibini de yapacağız. Harçlıklarımızı birleştirip mamasını da biz alırız.

Size yük olmayız, Yeter ki miniğim bir evi olsun” dedim. Ayşe teyze ” Hiç merak etmeyin çocuklar Minik artık Bana Ayşe teyzenizi emanet” dedi.

O günden sonra Her gün muhtarlık ziyaretlerinde başladık. İlk günler minik, Muhtarlıkta sıcak bir köşede yaşadı. Baharın gelmesi ile birlikte, Bahçeye bir yuva yaptık.

Miniği gören başka kedilerde minikle arkadaş olmaya başladılar. Biz Söz verdiğimiz gibi harçlıklarımız ile kedilere mama almaya devam ediyoruz.

Kendin dışında bir başkası için herhangi bir şey yapmak, Çaba sarf etmek, Emek vermek, Ne kadar özel ve ne kadar güzel bir duyguymuş. Miniğimiz

Gözlerimizin önünde hızla büyürken, Bize sevmeyi ve Emek vermeyi öğretti bana.


Eğitici masallar dinlemek okumak için sitemizi takip etmeyi unutmayın , Bu güzel kedi masalı na , Kedilerle ilgili masalımıza yorum yapmayı unutmayın.


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)


İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *