«
  1. Anasayfa
  2. Dini Masallar
  3. KOMŞULARIN EN GÜZELİ

KOMŞULARIN EN GÜZELİ

dini masallar

Komşuların En Güzeli / Dini masallar

Çocuklar için Milli ve manevi değerlerimizi aşılamak için hazırlanan, dini masallar serimizde, peygamber efendimizin hayatından kısa bir kesiti değerli çcuklar için islami masallar etiketi ile sunmak istiyoruz, masalımızı altta bulunan eğitici dini masallar videosu ile dinleye bilirsiniz.

Dini masallar Dinlemek İstermisiniz?

dini masallar


Peygamber efendimiz, Veda Tepesi’nden dolunay gibi görünüverdiğinde kadın-erkek, genç-yaşlı, çoluk çocuk uçarcasına koştular. Yolun iki yanına dizilip büyük bir coşkuyla karşıladılar onu. Sevinçten içi içine sığmıyordu Medinelilerin.

Önce, hep birlikte, Peygamber Efendimizin (s.a.s.) evinin yapılacağı yeri belirlediler. İnşaata en yakın ev Ebu Eyyub el-Ensari’nin (r.a.) evi idi. Bu nedenle Peygamberimiz (s.a.s.), evi yapılıncaya kadar onun evinde kalma kararı aldı.

Ebu Eyyub el-Ensari’nin komşusu Neccar oğulları idi. Neccar oğullarının küçük kızları, Efendimiz ile komşu olacaklarına çok sevinmişlerdi. Peygamber Efendimizin (s.a.s.) oraya doğru geldiğini görünce ellerindeki deflerle karşıladılar onu.

Ve “Neccar oğulları’nın kızlarıyız biz! Ne hoştur komşuluğu Muhammed’in.” diyerek şarkılar söylediler. Allah’ın Resulüne olan sevgilerini ve onunla komşu olmaktan dolayı yaşadıkları sevinci böyle gösterdiler.

Peygamber Efendimiz (s.a.s.) yanlarına gelince durdu. Gülümseyerek onlara,
— Beni seviyor musunuz, diye sordu.

Onlar da hiç tereddüt etmeden,
—Evet, ey Allah’ın Peygamberi, diye cevap verdiler.

Bunun üzerine Peygamber Efendimiz (s.a.s.) onlara şöyle karşılık verdi:
— Allah biliyor ya vallahi ben de sizleri seviyorum! Vallahi ben de sizleri seviyorum! Vallahi ben de sizleri seviyorum!

Sevinçlerini kat kat artıran ne büyük bir müjde idi bu onlar için!.. Neccaroğulları’nın küçük kızları kim bilir belki de sabaha kadar heyecan ve sevinçten uyuyamadılar. Ve kim bilir belki de ahirette de Efendimize (s.a.s.) komşu oluruz sevinciyle gözlerini dahi kırpmadılar.

dini masallar serimizden peygamber efendimiz ile ilgili çocuklar için dini masal okudunuz

Yazan; Musa MERT


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)


 

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *