«
  1. Anasayfa
  2. Dini Masallar
  3. En Güzel 10 Dini Çocuk Masalları

En Güzel 10 Dini Çocuk Masalları

dini çocuk masalları

En Güzel 10 Dini Çocuk Masalları

Dini çocuk Masalları kategorimizde çocuklarınız için Paylaşmayı, yardımlaşmayı, iyiliği, dürüstlüğü, eğlenceli, sade ve anlaşılabilir bir şekilde çocuklarınıza öğretmek istiyoruz.

Sizlerde Din ile ilgili kavramları Özellikle Yüce Allah’ın varlığı, sevgi ve saygısını öğrenmeleri için Yüce Allah ile ilgili masallar, Aynı şekilde Peygamberleri tanımak, yaşantılarını öğrenmek adına Peygamberle ilgili masallar okumalı ve dinletmelisiniz.

Kısa Hikayeler Platformu olarak, dini masallar ya da eğitici masallar şeklinde paylaşımlar üzerinden çocuklarınız ile bağ kurmak ve güzel ahlak ,davranışları kavraması için Bolca güzel dini masalları sizlerle buluşturmak istiyoruz.

Bu yazımızda sizlere Çocukların Mutlaka Okuması Gereken En Güzel 10 Dini Masalı seçtik daha fazla dini masallar ulaşmak için linkimizi tıklaya bilirsiniz (Dini masallar oku) .


ALLAH HER ŞEYİ BİLİR

dini masallar

Dini Çocuk masalları ilki olan “Allah her şeyi bilir” Türkçe dini masalımızı çocuklarımıza Allah’ı en güzel şekilde anlatmak ve kavramasına yardımcı olmak için sizlere sunuyoruz. (ALLAH HER ŞEYİ BİLİR)


Rabbini Arayan Çocuk

dini masallar

En Güzel Dini masallar kategorimizde, çocuklar için peygamberlerimizi tanıtacak masalları sizlerle buluşturuyoruz. Bu masalımız Hz İbrahim peygamberin masalı, peygamberlerle ilgili masallar okumak için bizi takip edin. (Rabbini Arayan Çocuk)


En Sevgili

dini masallar

Peygamber Masalları kategorimizde, çocuklar için zeka geliştirici bir masal, Peygamberimiz Hz Muhammed (s.a.v.) ve bizlere kattıkları anlam ve önemi anlatan  eğitici dini okuya bilir, Youtube kanalı Baba Masalları katkısıyla hazırlanmış bulunan video ile masalı dinleyebilirsiniz.( En Sevgili)


Kalbimde İki Cümle

dini masallar

Çoçuklar için dini hikayeler kategorimizde “kalbimde iki cümle “isimli eğitici uyku masalı var sırada, bu masal bir besmele masalı, besmele ve kelime-i tevhidi anlatmaya çalıştığımız eğitici dini masallar yazımızı sıkılmadan okuya bilir ve baba masalları ‘na ait olan  videomuzdan masal dinleye bilirsiniz. (Kalbimde İki Cümle)


O Bizim Rehberimiz

eğitici dini masallar

Eğitici Dini masallar kategorimizde yer alan bir dini Türkçe masal sunmak istiyorum sizlere, Masalımız kuranı kerimi sade bir dille anlatarak , çocuklarımızın Kuranı anlamaları ve öğrenmelerini sağlayan Kuran ile ilgili bir masal, Severek okuyacağınıza inanıyorum.(O Bizim Rehberimiz)


Peygamberleri Çok Seviyorum

dini çocuk masalları

İslami masallar kategorimizde, çocuklar için zeka geliştirici, faydalı bir peygamberlerle ilgili masalı sunuyoruz, Peygamberleri ve bizlere kattıkları anlam ve önemi anlatan eğitici dini masalımızı sıkılmadan okuyacaksınız ,dilerseniz masalımızı Youtube kanalı Baba Masalları katkısıyla hazırlanmış bulunan videodan dinleyebilirsiniz. (Peygamberleri Çok Seviyorum)


Allah’ı Çok Seviyorum

eğitici dini masallar oku

Çocuklara Dini Hikayeler anlatırken anlaşılır ve sade bir dil kullanmak gerekir, dini çocuk masalları en güzel anlatım ile çocuklarınıza Yüce Allah’ı, Allah sevgisini ve saygısını anlatacak, Allah ile ilgili çocuk masalımızı severek okuyacağınıza inanıyorum. (Allah’ı Çok Seviyorum)


Allah’ın Yarattığı En Güzel Varlık; İnsan

dini masallar

Dini çocuk masalları, Çocuklar için eğitici masallar yayınlayarak çocukların ahlaki ve dini değerlerini sade anlatımlı dini masallar ve Eğitici Türk masalları ile öğrenmelerini sağlamak istiyoruz. bu masalımızda sade anlatımı ile, İnsan hakkında ki Değer ve yargıları en güzel yolla  bir masal ile  sunmak istedik (Allah’ın Yarattığı En Güzel Varlık; İnsan)


BİN AYDAN HAYIRLI BİR GECE (KADİR GECESİ Masalı)

dini çocuk masalları

”Biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik. Bilir misin nedir Kadir gecesi? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır.” Kadir Suresi, 1 ila 3. ayetler, Masal yazmak anlatmak zor iştir, anlaşılır olmalı, dikkat çekici ve sade dille yazılmış olmalı en önemlisi de çocukların ilgilerini çekmeli, Bu Kadir gecesi ile ilgili masalımız, Çocuklarınızın En değerli gecemizi öğrenmeleri için mutlaka okumaları gereken en güzel masal. (KADİR GECESİ Masalı)


Allah Beni Hiç Yalnız Bırakmaz

 dini Çocuk masallar

Çocuk hikayeleri dini Çocuk masalları Anlaşılır olmalı ve sıkıcı olmamalı, Allah’ı anlamak ve sevmek adına yazılmış bu eğitici dini uyku masalımızda yalnız olduğunu düşünen bir çocuğun Allah’a sığınışını okuyacaksınız. (Allah Beni Hiç Yalnız Bırakmaz)


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları


 

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *