«
  1. Anasayfa
  2. Masal Oku
  3. KÜÇÜK ZÜRAFA

KÜÇÜK ZÜRAFA

eğitici türk masalı

KÜÇÜK ZÜRAFA / Eğitici Türk Masalı

Eğitici Türk masalı kategorimizde, yeni masallar var, sırada ki eğitici uyku masalı mız küçük zürafa” masalı var, masalımız sevimli bir küçük zürafa ile ilgili, severek okuyacağınız zeka geliştirici kısa masallarımızı sayfanın Alltında Bulunan Eğitici Masal vidosu ile Dinleye bilirsiniz.


Vaktiyle üç çocuklu bir zürafa ailesi vardı. Büyük çocuklarının adı Al pembe idi ve evin ablasıydı. Ortancası, yine bir kızdı ve adı Gülpembe’ydi. Kardeşlerin en küçüğü olan Zor pembe ’ye gelince, o bir erkekti.

Al pembe ile Gülpembe kendi hallerinde, aileye sıkıntı çıkartmayan, hanım hanımcık kızlardı. Ama Zor pembe biraz mızmızdı. Ailenin en küçüğü olmaktan şikâyetçiydi:

Ablalarının eski bisikletine binmekten, onların eski ayakkabılarını giymekten, her gün ranzanın alt katında uyumaktan iyice usanmıştı. O bakımdan, artık ağabey olmak istiyordu.


KÜÇÜK ZÜRAFA / Masalımızı Dinlemek İstermisiniz?

eğitici türk masalları


Günlerden bir gün, bu düşüncesini annesine açmaya karar verdi. Anne zürafa, evin bahçesinde çamaşır asıyordu. Zor pembe ’yi yanında görünce meraklandı: “Ne oldu Zor pembe? Bir şey mi istiyorsun oğlum?” diye sordu.

“Evet” dedi Zor pembe. “Ağabey olmak istiyorum.” Annesi ona kızdı: “Saçmalama Zor pembe! Evde zaten yeterince kalabalığız. Bir çocuk daha yapamayız.” dedi

Zor pembe, annesinden yüz bulamayınca babasına gitti. Babası, basket potasını tamir etmekle meşguldü. Zor pembe ’yi yanında görünce o da meraklandı: “Hayrola Zor pembe; benden bir şey mi istiyorsun?” diye sordu.

“Evet” dedi Zor pembe. ”Ağabey olmak istiyorum.” Baba zürafa, başını iki yana sallayarak; “Olmaz Zor pembe! Ben zaten üçünüzle baş edemiyorum, bir dördüncüsüne daha katlanamam.” diye karşılık verdi.

Zor pembe, pes etmek istemiyordu. Bu kez şansını büyükannesinde denemek istedi: “Biliyor musun büyükanne; ben ağabey olmak istiyorum. Ama annem ile babam kabul etmiyorlar”.

Büyükannesi onun yanaklarını okşadı: “Belki de henüz ağabey olmaya hazır değilsindir.” dedi. “Hazırım!” diye bağırdı Zor pembe. “Oyuncak arabalarımı bebeğe verebilirim. Ona Legolarımla oyuncak kulübe yapabilirim. Onu kötü yürekli canavarlardan koruyabilirim.”

Büyükannesi: “Aferin sana!” dedi. “Bunlar çok güzel düşünceler. Anlaşılan bu konuda çok kafa yormuşsun; çok da isteklisin.” “Evet,” diye atıldı Zor pembe. “Ağabey olmayı çok istiyorum.” Büyükannesi gülümsedi: “Kim bilir; belki çok yakında bu konuyla ilgili güzel bir haber alabilirsin.” dedi.

Acaba büyükannesi, “Güzel bir haber alabilirsin.” demekle ne demek istemişti ki?. Zor pembe, hafta boyunca bunu düşündü ama çözemedi. Bir akşam, üç kardeş zürafa, okuldan dönerlerken evlerinin önüne park etmiş yabancı bir araba gördüler.

Büyük bir merakla evden içeri girdiler. Birde ne görsünler!. Afrika’da çalışan teyzeleri memlekete dönmüştü. Kucağında da minicik bir bebek tutuyordu.

Teyze Zürafa, kucağındaki bebek zürafayı Zor pembe ’ye gösterdi: “ Gel Bak, sana Nur pembe ’yi tanıtayım.” dedi. “Henüz iki haftalık. Ona çok iyi bir ağabeylik yapacağından eminim.”

Zor pembe, çok heyecanlanmıştı. Parmağını uzatıp bebek zürafanın yanaklarını okşadı. Teyze Zürafa, elindeki biberonu Zor pembe ’ye uzatarak; “Haydi, ona sütünü sen içir.” dedi.

Zor pembe çok sevinmişti. Bebek zürafanın kulağına eğilerek; “Ben senin ağabeyinim tamam mı?” diye fısıldadı. Bebek zürafa, Zor pembe ’nin söylediklerini anlamış gibi gülümsedi. Sonrada sütünü bitirip derin bir uykuya daldı. Zor pembe, artık bir ağabeydi.


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)


 

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *