«
  1. Anasayfa
  2. Dini Masallar
  3. Peygamberler Neden Bu Kadar önemli

Peygamberler Neden Bu Kadar önemli

Eğitici Dini Masallar

Peygamberler Neden Önemli / peygamber efendimiz ile ilgili masallar

Eğitici Dini Masallar

Eğitici dini masalların ve peygamber efendimiz ile ilgili masallar güzelliklerine dair bir hikaye sunuyoruz. ‘Peygamberler Neden Önemli’ adlı masalımız, çocuklarınıza değerli öğretilerle dolu bir deneyim yaşatmak için tasarlandı. Dini masalların güzelliklerini keşfederken, çocuklarınıza sevgi, hoşgörü ve anlayış gibi değerleri aşılamak için ‘Peygamberler Neden Önemli’ masalımızı Masal Videomuzdan dinleye bilirsiniz.

peygamber efendimiz ile ilgili masallar
             peygamber efendimiz ile ilgili masallar

Daha önce hiç gitmediğimiz bir şehre gitmek için hazırlık yaptığımızı düşünelim. Biletimizi aldık, valizimizi hazırladık ve evimizden çıktık.

Otobüs saatimiz geldiğinde otobüse bindik ve yolculuk başladı… Uzun bir yolculuktan sonra o şehre ulaştık.

Şimdi ne yapacağız? Nereye gideceğiz? Nerede yemek yiyip nerede dinleneceğiz? Bu şehrin tarihî mekânlarını nasıl bulacağız? Kendi başımıza gezmeye çalışsak kayboluruz. Hatta çıkmaz sokaklara gireriz.

En iyisi hemen birine sorup, yol tarifi almak. Aslında bir rehber tüm ayrıntılarıyla bize bu şehri gezdirse ne kadar güzel olur, değil mi?

Bizi ve tüm kâinatı yaratan Rabbimiz Allah, biz insanları dünyada kendi başımıza bırakmadı. İnsanların arasından elçiler seçti.

Merak ettiğimiz soruların cevaplarını onlara bildirdi. Yerde ve gökte olan her şeyi, bu dünyaya neden geldiğimizi, nereye gideceğimizi, burada nasıl yaşamamız gerektiğini, neler yapmamız ve neler yapmamamız gerektiğini Allah, o elçilere öğretti.

Aramızdan seçilen o elçiler de öğrendiklerini bize anlattılar.

Nasıl ki bir şehirde kaybolmamak için bir rehbere ihtiyacımız var, bu hayatta da bizlere yol gösteren elçilere yani peygamberlere ihtiyacımız var.

Allah, ilk insan ve ilk peygamber olan Hz. Âdem zamanından beri pek çok peygamber göndermiştir. Peygamberler sözleriyle, yaşantılarıyla, kendilerine vah yedilen ayet ve kitaplarla, insanları iyi ve güzel olana çağırmışlardır.

Peygamberler, küçük büyük tüm günahlardan uzak durmuş, yalan söylememiş ve insanları doğru yola iletmişlerdir.

Hz. Âdem ile başlayan peygamberlik görevi, Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s.) ile sona ermiştir. O, âlemlere rahmet olarak gönderilen son peygamberdir.

Onun öğrettiği her şey sonsuza kadar geçerli olacaktır.

Son Peygamber Hz. Muhammed, Allah’ın gönderdiği son din olan İslam dinini, son kutsal kitap Kur’an-ı Kerim’i insanlara anlatmıştır.

Onun mesajı her mekânda ve her çağda insanlığın bütün ihtiyaçlarını karşılayacak mükemmelliktedir. Ondan sonra peygamber gelmeyecektir.

Yüce Allah’ın insanlık için peygamberler göndermesi bizler için şükür sebebidir. Onlar olmasaydı insanlık kim bilir ne hâlde olurdu.


Eğitici Dini masallar serimizde peygamber efendimiz ile ilgili masallar “Peygamberler, İnsanlar İçin Neden Bu Kadar önemli” isimli  masalımızı okudunuz,  Eğitici Dini masallar ımızı beğenmeği ve paylaşmayı unutmayın.


Yorumlarınız bizim için çok önemli.. Yorum Eklemeyi Unutmayın

Bu Masallarımızı Okudunuz mu?


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları Youtube Kanalı


 

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *