«
  1. Anasayfa
  2. Kısa Hikayeler Oku
  3. GERÇEĞE BENZER

GERÇEĞE BENZER

yaşanmış hikayeler

Gerçeğe Benzer (Yaşanmış hikayeler)

“Gerçeğe Benzer” isimli Yaşanmış hikayeler, değerli okurumuz tarafından bizimle paylaşılmıştır. Bu hikaye, sizlerden gelen hikayeler arasında özel bir yer tutmaktadır. Sıradışı ve etkileyici anlatımıyla okurlarımızı derinden etkileyecek bir içeriğe sahiptir. Amatör yazarımızın kaleminden çıkan bu eşsiz hikayeyi sizlerle buluşturuyoruz. Yaşanmış hikayeler kategrisinde ki hikayeyi, Keyifli okumalar dileriz!


Genç adam her zaman yaptığı gibi yine üstüne aldığı kafa yormadığı sade kıyafetleriyle Elton sokağının caddelerinde geziyordu . Dikkatli bakan birinin ” Bu adam diğerlerinden daha hayat dolu ” yorumuna diğer kişilerin de katılması mümkün olan bir surat yapısı vardı gençte .

Zaten işlerine yoğunlaşmış insanların bizim Emenedial’a ” Nasıl bu kadar mutlu ola biliyorsun?” Sorması gibi bir gerçek vardı ortada. Fakat insanların bu genci çok ciddiye almaması da bu mutluluğunun sanki kötü olan ikizi idi.

Genç adam bu kadar hayat dolu olmasını neye borçluydu acaba ? Belki iyi bir iş , yada iyi bir eş ? Bizim genç çalışmıyor ve bekar olarak babasının evinde yaşıyor. Annesini kaybetmesi bu adamın delirmesine mi sebepti ?  .Bu durumun annesiyle bagdaştira bileceğimiz tek şey var, o da annesinin bu çocuğu doğururken enjekte ettiği , Allah ‘ın lütfu Görsel Zeka idi !

Emenedial bazı kötü durumları kafasında canlandırdığı zamanlar hep şakacı huyu onun bu hayalini gıdıklıyor ve bizim gencin gülmesine sebep oluyordu. Tabi şakacı huyu da tembeldi, bazen işlerini asabiyet ve duygusallığa da yaptırıyordu.

Emenedial cenazenin olduğu sokağa gelir kalabalıkta tanıdıkları ile Selamlaştıktan sonra içeriye geçer. Onu tanıyan bir kaç kişi gelip Emenedial’ı gülmemesi için tembihler. Oysa Zeka durdurulamaz…Veya durdurulmamalı .

Görsel Zeka da bir zeka. Çanlar merhum için çalar ve herkes yerini alır , papazın vaazından önce bir az dua edildikten sonra papaz kürsüye geçer ve merhum hakkında hiç bir işe yaramayacak güzel konuşmalar yapar. Aileleri tarafından papaza verilen paranın sadece hakkını vermeye çalışırcasına konuştuktan sonra merhumun nasıl 9luk bir Revolver ile kafasının tam ortasında bir delik açıldığı hakkında konuşur .

Tabi bizim Emenedial tabutun nasıl açıldığını ve merhumun kafasında 9luk Revolver deliği ile ayağa kalktığını hayal eder, gözlerini kısarak. Zenci adam kafasının tam ortasında kocaman bir delik ile kalkar ve Emenedial’a sanki o öldürmüşcesine suçluluk hissi enjekte ederek bakar.

Papaz bir anda” Bu güzel insanın tek başına kaldığını hiss etmemesi için tabutunu gülle süsleyin ” diye bağırır . Bu anda güllerden birinin adamın kafa yarığına girdiğini görür Emenedeal… Komik…Komik ki bizim ki de gülmeye başlar. Doya doya güldükten sonra etrafındakilerin bu durumu o kadar da komik bulmadığını fark eder, acılı ailenin tekmesini beklemeden kiliseyi terk eder.

Kapıda durup görsel zekasına duman effekti ile süslemek için mi bilinmez bir sigara yakar. Paketin üstüne bakar ve dikkatini çeken su yazılara odaklanır sanki yazılar yeni yazılmışcasına . ” Sigara içmek öldürür “. Bir anda sigara içenlerin öldüğünü fark eder , herkes yere yığılmaya başlar yaşlısından gencine .

Bir kadının acılı haline daha fazla dayanamaz ve koşar adımlarla gelir. Ağzı açık ve gözleri pörtlek bir halde bakar kadına.

Fakat kadının attığı tokat onu gerçeğe döndürür . Halbuki kendisi de bunun gerçek olmadığını pekala biliyordu , ama neden yardım etmek istedi ? Galiba hayal gücü kabarık insanların garipliklerini biz anlayamadan öbür tarafın terazisini göreceğiz . Adam başı aşağı bir şekilde evine doğru gitmeye başlar .

Parkta toplanan bir takım insanları görür ve bunun ne olduğunu anlamak için oraya doğru gider. Bir kadın ortada durmuş kedi ve köpekler için güvenli barınaklar hazırlansın diye para topladığını görür Emenedial. Kadın hayvanların masum olduğunu ve nasıl yardimimiza ihtiyaçlarının olduğunu bağırır insanlara elindeki mikrofonla.

Artık bu toplanan parayla kulübeler inşa edilmiş ve 1 saat içinde artık hayvanların her gün tazelenecek olan yemek kutuları ile dolu barınağı sunar insanlara. Genç gözlerini kısar ve o masum tombul kediye atılan tekmeyi hayal eder. Dayanamaz. Dayanmaz yürek , bağırır ” Şerefsiz ! ” Olamaz…

Emenedial da aynı bunu der içinden bir anda, toplumdan gelen linci his eder ve koşar adımlarla oradan uzaklaşıp Elton sokaklarının onu dar gecçitlerde kucaklayarak sakladığı için minnet duyar.

Adam eve gelir. ” Matem nasıldı bakalım ? ” Der yaşlı adam gözlük ve gazete kombininden sıkılmış gibi onları masanın üstüne bırakırken . ” Güzel…Güzel geçti” der genç , ” Tamam… O zaman yapacağın işlerin vardır . ” Der yaşlı çayını soğuk kanlı bir bilge gibi yudumlarken.

” Şey , ben… Yok aslında.” ” Evet, evet biliyorum. Yapacak hiç bir işin yok. Ne istiyorsun Emenedial? Bu hayatta ne olmak istiyorsun? Ki bence istediklerin elinin altındaymışcasına herşeye gülüyorsun da.” Der gittikçe ses tonu ile korkutmak ister gibi yapan yaşlı . ” Ben ” diye bildi sadece genç . ” Karşıma geç , babanla konuşurken yüzüne bak” .

Emenedial geçer adamın karşısındaki masaya. ” Bak oğlum, sen benim oğlumsun, seni kırmak, incitmek istemem. Babalık borcum var ve sonuna kadar azimle çalışırım , ama yaşlı bedenimin emekli olmasına sadece 4 ay var. Senden bir ricam var, benim tanıdık bir ahbabımın ofisinde sana bir şans tanınacak . Senden rica ediyorum, git ve o işi kendin için al. ” Der öksürükle noktalandırarak .

Ertesi gün adam takım elbisesini giyip otobüs ile iş görüşmesi için gider. Ofise varır ve müdürün odasına gelir. Kapı açılır adam içeri girer, kapı kapanır ve tekrar kapı açıldığında müdürle çıkar bu sefer . ” Bu test ile seni hangi bölümde çalıştıracağımıza bakacağız. ” Der müdür ve saatine bakarak ilave eder.

” Paydos zamanı, git ve kantinden bir şeyler al, müdür gönderdi dersin, arkadaslarla da bir az kaynaş ” ,” Tamam efendim, teşekkürler”.

Emenedial artık çalışanlarla masadadir ve onların ne kadar mantıklı ve matematiksel zeka ile çalıştığına hayran kalmıştır . Fakat içten içe sanki bir kurtçuk tüm midesini delip geçmiştir , çünkü gençde Mantiksal Zeka yoktur. Adam dertli bir halde , öncesi düzenli fakat daha sonra iflas etmiş birinin takımına dönen elbiselerle evine doğru gelir. Masasına geçer ve kendine o sözü verir…. Artık Hayal Kurmak Yok!.

Genç adam en iyi özelliğine düşman kesilir ve haftalar boyunca matematiksel zekasını artırmaya koyulur. Hayal kurmak isteyen beynine ” Dur ” emirleri verir . Kendini geliştirir , daha doğrusu mantıksal tarafını ve daha sonra iş yerinden gelecek daveti bekler. Ve o gün gelir.

Adamı müdür tekrar çağırır , Emenedial odaya girer ve testin nasıl sonuçlandığını sorar, fakat müdürün olumsuz cevabindan hemen sonra Mantıksal zekasını nasıl geliştirdiğini söylemeye hazır bir şekildedir. Müdür ” Emenedial, Görsel Zekan çok üst düzeylerde , bu yüzden seni şirketimizin reklam sektöründe Yardımcı Yönetmen olarak işe almak isteriz.

” Giyimi boş verinde adam şuan tam olarak iflas etmişe döner. Hayal gücünü resmen aç bırakarak ölüm döşeğine terk eden adam , tekrar görsel zekasına kavuşmak için çalışmalara başlar.

Amatör Hikayeler Kimden: Işığın ucundaki Yazar <kaddafinahad@gmail.com>


“Okuduğunuz Yaşanmış hikayeler ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın! Sizden gelen yorumlar, hikayelerimizi daha da güçlendirecek ve diğer okuyucularımızın deneyimlerini zenginleştirecektir. Hikayelerimizin size kattığı anlam ve duyguları bizimle paylaşarak bu büyülü dünyayı hep birlikte daha da renklendirelim. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz!


Hikayeler Kategori

Kısa Hikayeler
İbretlik Hikayeler
Dini Hikayeler
Aşk Hikayeleri
Başarı Hikayeleri
Gerçek Yaşam Hikayeleri
Amatör Hikayeler
Yaşam Tadında Kısa Hikayeler (Youtube)


 

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Uzaylı

    Güzeldi. Yeni bir konu bence