«
  1. Anasayfa
  2. Eğitici Masallar
  3. Kaplum Baba

Kaplum Baba

Uyku Masalı Oku

Kaplum Baba – Uyku Masalı Oku

Kısa Hikayeler sizlere uyku masalı oku manız için, İçinde macera dolu bir dünyanın kapılarını aralayan, eğlenceli ve öğretici bir uyku masalı sunuyor: ” Kaplum baba “Kaplumbağa ile Tavşan” masalı. Uyumadan önce dinleyeceğiniz bu harika eğlenceli masal, çocukların hayal gücünü geliştirmek ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak için sizlerle.Uyku öncesi keyifli dakikalar için masalımızı altta bulunan masal videomuzdan dinleye bilirsiniz.

kaplumbağ masalı


Her şey o gün, Dağın İncisi Ormanın Birincisi yarışması ile başladı. Daha doğrusu değişti. Birinci, o gün tarih yazmıştı. Hem de ne tarih. Tüm orman onu konuştu. Herkes ondan bahsetti.

Ormanın girişine fotoğrafı asıldı. Kimdi peki bu şampiyon? Tabii ki de bendeniz kaplumbağaydı. Şey aslında ismim bu değil, dedim ya o yarış ile birçok şey de değişti. Buna ismim de dâhil. Yarışmadan sonra artık ismim Kaplumbaba olmuştu.

İşte yarışma günü olanlar…

Hava biraz rüzgârlıydı ve güneş bulutların arasına saklandığı için gündüz olmasına rağmen hava kapalıydı. Ama bu hava şartları yine de yarışmaya engel değildi.

Dağın zirvesine ilk ulaşanın kazanacağı bu yarış için artık her şey hazırdı. Aslan, zebra, maymun, sincap ve tavşandan oluşan yarışmacılar, başlama çizgisinin önünde bekliyorlardı.

Biraz geç kalmış olsam da ben de yarışmacılar arasında yerimi almıştım. İzleyiciler de yarışmacı hayvanlar da şaşkınlık içerisindeydi. Kimse böyle bir yarışta bir kaplumbağanın yarışmacı olacağını beklemiyordu.

Hatta benim yanlışlıkla oraya geldiğimi düşünen tavşan, bana seyirci bölümünün arka tarafta olduğunu söyledi. Yarışmacı olduğumu söylediğimde ise hepsi kahkaha attı. Şaka yaptığımı düşündüler.

Şaka olmadığına ikna olduklarında ise beni, boş yere yorulmamam ve yarışmadan çekilmem için ikna etmeye çalıştılar. Ben ise onlara sonuna kadar mücadele edeceğimi ve iddialı olduğumu söyledim.

Konuşmalar yine yerini kahkahalara bıraktı. Onlar bana gülerken yüksek bir ses tonu ile birden araya girdim ve şöyle söyledim, “İnanırsan, inanılmazı başarabilirsin!” Tüm hayvanlar sustu ve bana baktı.

Kahkahalar yerini kocaman bir sessizliğe bırakmıştı. Ardından devam ettim, “İşte babamın bana öğrettiği bu söz ile yarışmayı kazanacağım.”

Her ne kadar kararlı olsam da hayvanlar yine de beni rakip olarak görmüyorlardı. Artık yarış başlamak üzereydi. Üçten geriye doğru sayıldı ve başlangıç düdüğü ile tüm hayvanlar hızla dağa tırmanmaya başladı.

Az sonra hepsi beni geçmişti. Ama sonuna kadar mücadele etmek için kararlıydım. Yavaş yavaş da olsa dağa tırmanmaya başladım. Diğer yarışmacılarla aramızdaki fark çok açılmıştı.

Biraz sonra kabuğuma bir şeyin düştüğünü hissettim ve “tık” diye bir ses işittim. Dağdan yuvarlanan bir taş olduğunu düşündüm ama başımı kaldırdığımda, kararan bulutlarla dolu bir gökyüzü ve bu bulutlardan süzülen dolu taneleri gördüm.

Yarışmacılar, kafalarına düşen doludan korunmaya çalışıyordu. Benim için ise durum avantaja dönüşmüştü. Çünkü dolu yağsa bile kafamı kabuğumun içine çekerek tırmanmaya devam ediyordum.

Bir içeri bir dışarı, bir yarışmacı iki yarışmacı derken tüm hayvanlar ile aramdaki farkı kapattım. Hepsinin önüne geçtim. Dağın zirvesine gelmeme çok az kalmıştı.

Yavaş ama emin adımlarla ilerliyordum. Hatta sadece birkaç adım kalmıştı şampiyon olmama. Dolu artık kesilmişti.

Her ne kadar sincap ve maymun arkadan hızla gelip aradaki farkı kapatmış olsa da son bir hamle ile dağın zirvesine ulaşarak birinci olmuştum.

İşte o an, inanarak mücadele etmenin karşılığını almıştım. Böylelikle babamın o sözü sayesinde yarışmayı kazanmış ve inanarak inanılmazı başarmıştım. İşte o günden sonra da artık adım, Kaplum baba olmuştu.

Uyku Masalı oku serimizde “Kaplum Baba” isimli Eğitici masalımızı okudunuz, Masalımıza Yorum yazmayı ve Arkadaşlarınız İle Paylaşmayı unutmayın.


İlgi İle Okuyacağınız Masallar


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *