«
  1. Anasayfa
  2. Eğitici Masallar
  3. Yalancı Çoban Masalı Oku

Yalancı Çoban Masalı Oku

Öğretici masallar

Yalancı Çoban / Öğretici masallar

Öğretici Masallar ile Eğlenceli ve öğretici bir dünyaya adım atın, çocuklar için özenle hazırlanan “Yalancı Çoban Masalı” sizleri bekliyor! Bu muhteşem öğretici masallar da, çocuklarımızın değerli kalplerine önemli dersler sunacak ve hayal güçlerini geliştirecek bir maceraya katılacaksınız. 


Köylerden birinde tatlı ve sevimli bir çoban varmış ve bu çoban her sabah koyunları otlatmak için götürürmüş. Günlerden bir gün yine koyunları götüren çobanın canı sıkılmış ve can sıkıntısını gidermek için kendince bir oyun bulmuş. Çoban köyün meydanına koşmuş ve başlamış bağırmaya;

Komşular koşun koyunlarımı kurt kaptı demiş.

Çobanın bu feryadı üzerine koyunların yanına giden köylüler ortada kurt olmadığını görünce çobanın kendilerini kandırdığını anlamış ve çok kızmışlar. Olayın üzerinden birkaç gün geçmiş ve çoban yine aynı şekilde feryat ile köylüleri kandırmış.

Yine koyunların yanına koşarak gelen köylüler kandırıldıklarını anlamış ve bu kez çok daha fazla sinirlenmişler. Bu davranışın hiç hoş olmadığını ve kendine hiç yakışmadığını söyleyip çobana kızmışlar.

Günler geçmiş ve bu kez dağlardan gerçekten bir kurt sürüsü inmiş. İnen bu kurt sürüsü zavallı çobanın koyunlarına saldırmış. Bunun üzerine çoban yine feryat figan köy meydanına inip bağırmaya başlamış.

Koşun komşular bu kez gerçekten kurt koyunlarıma saldırdı yardım edin.

Daha önce kandırıldıkları için çobana inanmayıp hiç yerlerinden kalkmamış köylüler. Kurtlar, koyunları bir bir yemişler.

Bunun sonucunda çoban çok üzgün bir şekilde yanlarına gelerek çok üzgün olduğunu ve kendine inanmamalarının suçlusunun kendisi olduğunu söylemiş.

Bundan sonra insanların kendine inanması için yalan söylemeyeceğini ve yaptığı oyunun kendine ne kadar zarar verdiğini anladığını söylemiş.

“Okuduğunuz masallarla ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın! Sizden gelen yorumlar, masallarımızı daha da güçlendirecek ve diğer okuyucularımızın deneyimlerini zenginleştirecektir.

Masallarımızın size kattığı anlam ve duyguları bizimle paylaşarak bu büyülü dünyayı hep birlikte daha da renklendirelim. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz!”


Yolculuğa Hazır Mısınız? Diğer Masallarımızı da Keşfedin!


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)


 

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *