«
  1. Anasayfa
  2. Eğitici Masallar
  3. Rapunzel’in Gerçek Hikayesi

Rapunzel’in Gerçek Hikayesi

Rapunzel masalı

Rapunzel Masalı

Dünya masallarının büyülü ve etkileyici masalı “Rapunzel’in Gerçek hikayesi ” ile unutulmaz bir maceraya hazır olun. Bu eşsiz dünya masalında, kulelerin arasında gizemli bir prensesin hikayesine tanık olacaksınız. Rapunzel‘in uzun saçları ve büyülü macerası, hayal gücünüzü sınırları zorlayacak ve sizi eşsiz bir masal diyarına götürecek. Dünya masallarının büyülü atmosferini soluyacak, her adımında merakla bekleyeceksiniz. Rapunzel’in dünya masalları arasındaki unutulmaz yeri, Rapunzel masalı oku, sitemizde sizleri bekliyor. Şimdi gelin, bu büyülü masalın içinde kaybolun ve dünya masallarının sihrine kapılın!


Bir zamanlar bir ülkede karı koca yaşarmış. Bu karı koca çok fazla çocuk sahibi olmak istiyormuş.

Günler sonra kadın bebek beklediğini öğrenmiş ve bir gün evinin penceresinden dışarı izlerken bir evin bahçesindeki marullar görmüş.

Kadının canı o marulları o kadar çok istemiş ki onların hayali ile günlerini geçirmiş.

Kadın çok zayıflamış ve kocası da bu duruma dayanamayıp karısına o marullardan getirmek istemiş. Kocası cesaret edip herkesin korktuğu cadının bahçesine girmiş ve karısı için marullar almış.

Karısı tekrar bir gün sonra tekrar marul istemiş ve kocası mecbur yine bahçeye girince bu kez cadı ile karşılaşmış.

Cadı ile bir anlaşma yapmak zorunda kalan adam karısı doğum yapana kadar bahçeden marul almak koşulu ile çocuğu cadıya vereceğini söylemiş.

Bebek doğduğunda cadı bebeği almış ve ona çok iyi bakmış. Bebek 16 yaşına geldiğinde de onu bir kuleye koymuş. Bu kulenin merdiveni yokmuş ve yalnızca küçük bir penceresi varmış.

Güzel kızın o yaşa kadar saçları hiç kesilmemiş ve uzun altın sarısı saçları varmış. Cadı ziyarete gittiğinde rapunzele seslenirmiş ve kız ona saçları uzatıp yanına gelmesini sağlarmış.

Bir gün bunu gören prens aynı şekilde seslenmiş ve rapunzelin uzattığı saçlarından kuleye tırmanmış. Karşısında prensi gören rapunzel ilk başta korkmuş ancak prens ona onunla evlenmek istediğini söylemiş. Bunun üzerine rapunzel kabul etmiş.

Cadı annesine bu durumu ağzından kaçırınca annesi kızmış. Rapunzelin saçlarını kesen cadı sonra onu uzaklarda bir çöle göndermiş. Prens gelince onu kandırıp kuleden aşağıya atmış.

Prens kuleden düşünce çalılar gözüne batmış ve kör olmuş. O şekilde uzun yollar giden prens bir gün bir çölde bir ses duymuş. Bu rapunzelin sesiymiş.

Pren ve rapunzel birbirlerine sarılıp göz yaşı dökünce bir anda mucize olmuş ve prens görmeye başlamış. Birlikte prensin ülkesine gitmişler ve orada sonsuza kadar mutlu yaşamışlar.


“Okuduğunuz Rapunzelin masalı ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın! Sizden gelen yorumlar, masallarımızı daha da güçlendirecek ve diğer okuyucularımızın deneyimlerini zenginleştirecektir. Masallarımızın size kattığı anlam ve duyguları bizimle paylaşarak bu büyülü dünyayı hep birlikte daha da renklendirelim. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz!”


Yolculuğa Hazır Mısınız? Diğer Masallarımızı da Keşfedin!


MASAL KATEGORİLERİ

Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Atakan Akkaya

    kısa dediniz baya uzun çıktı