«
  1. Anasayfa
  2. Eğitici Masallar
  3. Çirkin Ördek Yavrusu Masalı Oku

Çirkin Ördek Yavrusu Masalı Oku

5a6249d4-3f6a-4452-afc5-e2309e5915e4

Çirkin Ördek Yavrusu

Güneşli bir yaz gününde, yumurtlamak için uygun bir yer arayan anne ördek gölün kenarında bir ağaç altı bulmuş. Beş tane yumurta yumurtlayan anne ördek yumurtaların birinin diğerlerinden farklı olduğunu görmüş. İlk başta bu durum karşısında endişelense de sonrasında merakla yumurtaların çatlamasını beklemiş. Beklenen gün gelmiş ve yumurtalar birbiri ardına çatlamaya başlamış. Son yumurtanın bir türlü çatlamaması ilk başta anne ördeği endişelendirse de sonrasında yumurtanın üzerine oturarak beklemeye başlamış.

Anne ördek; Yumurtadan geç çıktığına göre sanırım en güzeli bu olacak diye düşünmüş.

Günler sonra son yumurta da çatlamış ve içinden anne ördeğin düşündüğünden farklı olarak diğer yavrulardan hem çirkin hem de büyük bir canlı ortaya çıkmış. Anne ördek çok üzülmüş ancak zamanla yavrunun kardeşlerine benzeyeceğini umut etmiş. Günler geçmiş ancak yavru ördek kardeşlerine benzemiyormuş ve bu durum karşısında kimse de onu istemiyormuş.

Ailesinin yanından ayrılmaya karar veren çirkin ördek, ormanın derinliklerine gitmiş ve orada karşısına çıkan canlılar da zavallı ördeği çirkin diye aralarına almak istememiş. Karşısına çıkan köpek bile ona çirkin olduğu için yanından gitmemiş ve ördekte bunun çirkin olduğu için başına geldiğini düşünmüş.

Günler geçip bahar gelmiş. Çirkin ördek yavrusu nehir kenarında güzel bir kuğu görüp çok beğenmiş ancak çirkinliğinden utanıp kafasını yere eğmiş. Yere eğince nehirde yansımasını görüp çok şaşırmış. Çünkü bir kuğuya dönüştüğünü görmüş. O günden sonra aşık olduğu kuğu ile evlenmiş ve mutlu bir yaşam sürmüş.
MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)

 


KISA HİKAYELER

Severek Okuduğunuz hikayelerimize Android uygulamamızı indirerek cep telefonlarınızdan ve Tabletlerinizden Rahatlıkla Ulaşa Bileceksiniz.Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *