«
  1. Anasayfa
  2. Eğitici Masallar
  3. Çirkin Ördek Yavrusu

Çirkin Ördek Yavrusu

ördek masalları

Çirkin Ördek Yavrusu Masalı Oku

Ördek Masalı “Çirkin Ördek Yavrusu” olarak adlandırılan bu minik yaratık, diğer ördekler tarafından dışlanmış ve kabul görmemişti. Ancak o, içinde taşıdığı büyük kalp ve farklılığıyla aslında çok özel bir varlıktı. Bu masalsı hikayede, Çirkin Ördek Yavrusu’nun yaşadığı zorluklar, onun iç dünyasındaki güzellikleri keşfetmesine vesile olurken, dostluk, kabul ve özgüven gibi önemli değerlere ışık tutacak. Kendinizi bu büyülü masalın içinde kaybedecek, sevgi dolu öyküsünü soluksuz okuyacaksınız.


Güneşli bir yaz gününde, yumurtlamak için uygun bir yer arayan anne ördek gölün kenarında bir ağaç altı bulmuş. Beş tane yumurta yumurtlayan anne ördek yumurtaların birinin diğerlerinden farklı olduğunu görmüş. İlk başta bu durum karşısında endişelense de sonrasında merakla yumurtaların çatlamasını beklemiş. Beklenen gün gelmiş ve yumurtalar birbiri ardına çatlamaya başlamış. Son yumurtanın bir türlü çatlamaması ilk başta anne ördeği endişelendirse de sonrasında yumurtanın üzerine oturarak beklemeye başlamış.

Anne ördek; Yumurtadan geç çıktığına göre sanırım en güzeli bu olacak diye düşünmüş.

Günler sonra son yumurta da çatlamış ve içinden anne ördeğin düşündüğünden farklı olarak diğer yavrulardan hem çirkin hem de büyük bir canlı ortaya çıkmış. Anne ördek çok üzülmüş ancak zamanla yavrunun kardeşlerine benzeyeceğini umut etmiş. Günler geçmiş ancak yavru ördek kardeşlerine benzemiyormuş ve bu durum karşısında kimse de onu istemiyormuş.

Ailesinin yanından ayrılmaya karar veren çirkin ördek, ormanın derinliklerine gitmiş ve orada karşısına çıkan canlılar da zavallı ördeği çirkin diye aralarına almak istememiş. Karşısına çıkan köpek bile ona çirkin olduğu için yanından gitmemiş ve ördekte bunun çirkin olduğu için başına geldiğini düşünmüş.

Günler geçip bahar gelmiş. Çirkin ördek yavrusu nehir kenarında güzel bir kuğu görüp çok beğenmiş ancak çirkinliğinden utanıp kafasını yere eğmiş. Yere eğince nehirde yansımasını görüp çok şaşırmış. Çünkü bir kuğuya dönüştüğünü görmüş. O günden sonra aşık olduğu kuğu ile evlenmiş ve mutlu bir yaşam sürmüş.


“Okuduğunuz masallarla ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın! Sizden gelen yorumlar, masallarımızı daha da güçlendirecek ve diğer okuyucularımızın deneyimlerini zenginleştirecektir. Masallarımızın size kattığı anlam ve duyguları bizimle paylaşarak bu büyülü dünyayı hep birlikte daha da renklendirelim. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz!”


Yolculuğa Hazır Mısınız? Diğer Masallarımızı da Keşfedin!

TEŞEKKÜRLER ÖĞRETMENİM
Şu Sınavlar Neden Var Ki
Kurbağa ile Öküz
SEVGİ PERİSİ


MASAL KATEGORİLERİ

Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *