«
  1. Anasayfa
  2. Masal Oku
  3. HAYAL HIRSIZI

HAYAL HIRSIZI

eğitici türk masalları

Hayal Hırsızı / Eğitici Türk Masalları

Hayal Hırsızı masalı : Eğitici Türk Masalları Arasında Bir Yıldız. “Hayal Hırsızı”, çocukların hayal güçlerini besleyen ve onlara değerli dersler sunan eşsiz bir masal. Bu büyüleyici hikaye, çocuklar için hazırlanmış “Eğitici Masallar” serimizin en parlak incilerinden biri. Geleneksel Türk masallarının zenginliğini ve derinliğini modern bir dokunuşla sunuyoruz. “Çocuk Masalları” ve “Çocuklar İçin Hikayeler” kategorisindeki bu eser, minik okurlarımızın hayal dünyalarını genişletirken, aynı zamanda önemli yaşam dersleri veriyor.

Masalımızı Dinlemek İstermisiniz?

hayal hırsızı


Çiftlikten Çiftliğe, Yarıştan yarışa koşarak Atları terbiye etmeye çalışan Gezgin bir at terbiyecisinin, Genç bir oğlu varmış. Babasının işi nedeniyle Çocuğun Ortaöğretimi kesintileri uğramıştı. Orta 2. sınıftayken. Öğretmeni,  Büyüdüğü zaman Ne olmak, Ne yapmak istediği konusunda bir kompozisyon yazmasını istedi.

Çocuk Bütün gece oturup Günün Birinde At çiftliğine Sahip olmayı hedeflediğini anlatan Hayalini En ince ayrıntılarıyla anlatmış Hatta Hayalindeki 200 dönümlük Çiftliğin krokisini bile çizmişti.

Binaların ahırların ve koşu yollarının yerlerini göstermiş, Krokiye 200 dönümlük arazinin üzerine oturacak Ayrıntılı planlarını da eklemişti.

Ertesi gün Hocasına sunduğu 7 sayfalık ödev Kalbinin sesiymiş. 2 gün sonra Ödevi geri almış, Kağıdın üzerinde Kırmızı kalemle yazılmış Kocaman bir sıfır Ve dersten sonra beni gör uyarısı varmış.

Düşünmeye başlamış Neden ”0” aldım diye merakla sormuş hocasına çocuk. Hocası, Bu senin yaşında bir çocuk için gerçekçi Olmayacak Bir Hayal, Paran yok, Gezginci bir aileden geliyorsun,

Kaynağınız da yok At çiftliği kurmak çok büyük para gerektirir, önce araziyi satın alman lazım Damızlık hayvanlarda alman gerekiyor. Bunu başarman imkansız. Eğer ödevini Gerçekçi hedefler belirterek yazarsan Yeniden bakarım, O zaman notunu yeniden gözden geçiririm Demiş çocuğa.

Çocuk evine dönmüş, Uzun uzun düşünmüş, Babasına danışmış.  Babası Oğlum demiş, Bu konuda kararı kendin vermelisin, Bu senin hayatın için oldukça önemli bir seçim, Çocuk Bir hafta kadar düşündükten sonra, Ödevinde hiçbir değişiklik  yapmadan hocasına geri götürmüş. Siz Verdiğiniz notu değiştirmeyin Ben de hayallerimi Demiş hocaya.

O orta 2 öğrencisi, Bugün Yıllar önce yazdığı ödev Şöminenin üzerinde, Çerçevelenmiş olarak asılı duruyor. Aynı öğretmen Geçen yaz 30 öğrencisini Bu Çiftliği Kamp kurmaya getirmiş.

Çiftlikten ayrılırken, Eski öğrencisine bakarak, Bak demiş Sana Şimdi söyleyebilirim, Ben Senin öğretmeninken Hayal Hırsızı idim. O yıllarda öğrencilerimden pek çok hayal çaldım Allah’tan ki Sen hayalinden vazgeçmeyecek kadar inatçıydın.

Evet sevgili çocuklar, Hiçbir zaman hayallerinizden vazgeçmeyin, Hayaliniz Ne kadar büyük olursa olsun, En güzel hayalleri kurmaya bakın, Hayalleriniz  İleride belki de gerçekleşeceklerdir.


MASAL KATEGORİLERİ

Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)


 

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *