«
  1. Anasayfa
  2. Kısa Hikayeler Oku
  3. KARA SEVDA

KARA SEVDA

aşk hikayesi

Kara Sevda / Aşk Hikayeleri

Aşk Hikayeleri içinden seçilmiş, Kara Sevda’, tutkunun ve duyguların en zirvede olduğu bir aşk hikayesi. Bu dokunaklı anlatı, aşkın içindeki çıkmazları, zorlukları ve zaferleri gözler önüne seriyor. İçsel çatışmalar ve duygusal yükselişlerle dolu bu hikaye, unutulmaz bir aşkın izini sürmek isteyenler için yazıldı.


Mevlüt tek babanın iki oğlundan büyük olanı idi, şakaları ve sevgisi aklı olgun ve lider davranışı ile herkesi kendini sevdirirdi. Halası Süsün kızı Aynur’ u seviyordu askere gidip gelince evlenecektiler. Askerliği Tekirdağ da yapıp geldi. Süsün halasının oğlu Yavuz da Mevlüt’ ün kız kardeşi Elması seviyordu. Mevlüt sevdiği kızı istedi. Yavuzda elması istedi ve bir süre sonra nişanları oldu.

Mevlüt’ ün annesi ve halası süsün kavga edip halası süsün nişanı attı, bütün uğraşlara rağmen  kimseyi dinlemiyordu. Babası belki oğlu kızı unutur diye mevlüt’ ü Afyon ‘da ki halası Muazez’ in yanına gönderdi 5 ay orda kaldı ama halası Mevlüt’ün çektiği aşk acısına dayanamayıp, Mevlüd’ ü Van’a babasının evine geri gönderdi.

Mevlüt ağlaya ağlaya akciğer kanserine yakalandı. alimlere soruldu kara sevda sebep oldu dediler. Hemen Van’da bulunan devlet hastanesinde ameliyata alındı, ama hastalıkla baş edilemedi. Ankara ‘ya sevk edildi, bir kere daha ameliyat oldu. Maddi durumlardan dolayı babası Mevlüt ‘ün hastane ve yol masrafları yüzünden İstanbul’a evinlerini taşıdı. Kardeşleri babası annesi çalıştılar, Mevlüt iki sene gördüğü kemo terapi sonucu durumu iyiye gidiyordu.

Halası süsünün oğlu Yavuz illa Mevlüt’ün kız kardeşin ile evleneceğim dedi.  Süsün halası da insafa geldi. Bir büyük alim Mevlüt’ün annesine onu bununla evlendirme evlendirirsen pişman olursun dedi. Annesi dinlemedi, Van’a gelip düğün kurdular ve evlendi Mevlüt.

Ama evliliğinin ikinci günü fenalaşarak Van’a devlet hastanesine götürüldü. Van ‘dan Ankara ya sevk edildi. Doktorlar babasına oğlunu evlendirmeyecektin, oğlun bunca acıdan sonra kavuşunca hastalığı daha fena oldu,

Mevlüt bir hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra hakkı rahman kavuştu cenazesi 25 bin araba konvoyla geldi. artık o şakası ile herkesi kendine sevdiren mevlit yoktu…… Halan oğlu Veysel seni çok özledi.

Hazırlayan: Veysel BAYRAM


İlginizi Çekecek Hikayeler


Hikayeler Kategori

Kısa Hikayeler
İbretlik Hikayeler
Dini Hikayeler
Aşk Hikayeleri
Başarı Hikayeleri
Gerçek Yaşam Hikayeleri
Sizden Gelen Hikayeler
Yaşam Tadında Kısa Hikayeler (Youtube)

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *