«
  1. Anasayfa
  2. Aşk Hikayeleri
  3. Emanet (Yaşanmış Aşk Hikayeleri)

Emanet (Yaşanmış Aşk Hikayeleri)

dini aşk hikayeleri oku

Emanet (Dini Aşk Hikayeleri Oku)

Dini aşk hikayeleri oku mak için doğru adrestesiniz, birbirinden güzel Romantik aşk hikayeleri, sizleri bekliyor, yaşanmış aşk hikayesinde, imanlı bir genç ve asi bir hanım kızımızın Allah rızası için yaşadıkları aşka tanık olacaksınız. Bu Tutkuluaşk hikayesini mutlaka okumalısınız, bu meşhur aşk hikayesini hikayenin sonunda bulunan İslami evlilik hikayesi videosu ile dinleye bilirsiniz.


Bir gün yolda yürürken yerde bir cüzdan buldum içini hiç açmadım. Ne var diye merak bile etmedim. Şeytan bak hele içine diye dürtse de direk polise gittim.

-Bakarmısınız amir bey,

Cüzdan buldum acaba kimin olduğunu öğrenebilir misiniz düşürmüş olmalı dedim.

Polis aniden baktı şaşkın şaşkın Ve dedi ki : -içine baktın mı? kimin cüzdan?

-Hayır bakmadım; dedim.

Hayret etti

Allah Allah hiç mi merak etmedin dedi polis.

-Hayır benim olmayan şeyi nefesini merak edeyim memur bey üzerime emanet yükü düştü emanetin kime ait olduğunu siz bulabilirsiniz. Emanetin sahibine ulaştırmam lazım.

Polis :

-Oğlum adam sana cüzdanı emanet etmedi ki emanet diyorsun. Adam düşürmüş cüzdanı içinde yüklü bir miktar para ve bir şirkete ait bir adres ve isim var. Bu devirde bu kadar parayı kim kime emanet eder aklını mı yitirdin.

-Bu paranın helallik payı çok yüksek içinde trilyonda olsa tenezzül etmem. Neden mi? Allah tarafından o parayı ben buldum ve Allah tarafından adamı bulmam için para bana emanet çıkıyor emanete hiyanetlik edersem hırsız. Emaneti yerine teslim edersem gönlüm rahat olur. Hem memur bey biz emanete hiyanetlik etmeyen bir peygamber ümmetiyiz değil mi?..

Polis Allah Allah deyip kafayı sağa sola sallamaya başladı ne güzel ne ince düşünce dedi.Emanet ha dedi ve gülümsedi kendi kendine.

Tamam delikanlı dedi kafasını yukarı kaldırarak. Cüzdan da ki kişiyi arıyorum numarası yazıyor karakola gelsin değil mi dedi. Evet dedim gelsin ve emanetini alsın gönlüm huzura rahata ersin.

Adam çok geçmeden geldi. Kim bulmuş deyip amir beye sordu oda parmakla şurada oturarak su içen deli kanlı dedi. Adam yanıma geldi.

Teşekkürler delikanlı senin yaptığını kimse yapmaz dedi.

-Estağfurullah efendim benim yaptığımı her Müslüman yapar. Çünkü emanete hiyanetlik malı sahibine teslim etmek islamiyetin en vazgeçilmez kuralıdır. -İsmin nedir delikanlı sormam da bir sakınca yoktur değil mi?

-İsmim Furkan efendim.

-Furkan evladım al şu 1000 lirayı sana hediyem olsun.

-Efendim bana bir iyilik mi yapmak istiyorsunuz, eğer böyle bir şeyse aklınızdan geçen, size bir önerim var. Benim o paraya ihtiyacım yok. Belli ki maddi durumunuz iyi o parayı gelin fakir birine verin ihtiyacı olan biri vardır.

Adam öneriyi kabul etti ve Furkan’ı çok beğendi hali duruşu giyimi ile tam efendi bir çocuktu.

-Bir işin var mı Furkan?

-Yok efendim arıyorum.

-O halde gel benim iş yerimde çalış.

Furkan çok sevindi Allah razı olsun dedi. Ailesi maddi açıdan biraz sıkıntı içindeydi üniversite biteli daha bir ay olmuştu sınavlara hazırlanırken ailesine de bakmak zorundaydı.

Cüzdanın sahibine derse çalıştığını Üniversite mezunu olduğunu anlattı. Adam da sende benim gençliğim var deyip elini Furkan’ın Omzuna koydu.

Aradan 1 yıl geçti Furkan adamın verdiği işle ailesine baktı ve onlarda maddi manevi açıdan nefes almıştı.

Cüzdanın sahibi Halis bey hep uzaktan izledi Furkan’ı her şeyle denedi bazen azarladı sabrını ölçmek için bazen bir baba gibi davrandı Furkan namaz vakitleri gelince hemen kılar namazını, akşam 30 dakika fazla çalışırdı.Halis bey geç çıkmasının nedenini sordu. Efendim işten korktu kaytardı namazı bahane etti derler diye. Namazda harcadığım zamanları akşam telafi etmeye çalışıyorum dedi.

Adam bir kez daha dersini aldı Furkan’dan , bir şey diyemedi gönlün nasıl rahat ederse öyle yap dedi. Zira senin hamurun İslam ile yoğrulmuş.

Furkan’a Halis bey bir teklifte bulunacaktı ama kızı ona layık biri değildi vazgeçti. 1 yıldır düşünüyordu bunu.

Kızı zengin yetiştiği için eğlence bar her türlü pislikler mevcuttu.

Furkan sınavlarını kazanmış Mühendis olmuştu. Artık işe devam edemeyeceğini bildirmek için Halis beyin yanına geldi ve elini öptü. Halis bey oğlunu kaybediyordu sanki ağlaştılar. Kucaklaştılar. Bir cüzdan dedi Halis bey

-Anlamadım Halis bey ne cüzdanı?

-İşte yıllar önce düşürdüğüm bu cüzdan oğlum artık senindir.

Hak ettin kazandın içini açmadan bu cüzdanı sakla ne zaman öldüğümü duyarsan o zaman cüzdanı aç.

Furkan bir şey anlamadı ama Hayır olmaz dese de Halis bey al dedi. Aradan 3 yıl geçti Furkan maddi sıkıntıları aşmış piyasaya olan borçlarının tümünü ödemiş ve bir ev almıştı. Biraz daha biriktirip araba alacaktı. Lakin vazgeçti araba parasını fakir öğrencilere burs olarak dağıttı. Ev gerekliydi ama araba gerekli değildi.

Bir gün yolda yürürken bir kızın ağladığını gördü. Kız Furkan’ı görünce apar topar kaçmaya başladı kaçarken çantasını unuttu çantanız dese de nafile kız bir arabaya atlamış gözden kaybolmuştu ikinci cüzdan olayı hadi ya Furkan bunda da vardır bir hayır. Deyip karakolun yolunu tuttu. Karakoldakiler çantanın içine bakıp sahibini aradılar. Kız , arkadaşları ile birlikte karakola girdi. Arkasından seslenen Furkan’ı da gördü yanındaki kız arkadaşları aaa ne kadar da yakışıklı bir çocuk deyip yanına koştular isminiz ne demeye sarkıntılık etmeye başladılar. Furkan yüzlerine bile tenezzül edip bakmadı. Hanim efendi çantanızı unutmuştunuz seslendim duymadınız. Karakola getirdim dedi kıza

Kız: Ulan geri zekalı herif içinde 7000 tl para vardı. Alıp yeseydin ya niye getirdin buraya. Hiç mi merak etmedin de içine bakmadın çantanın deyip kahkaha ile gülmeye başladı kız. .

Furkan gayet ciddi bir şekilde Hayır dedi. Hiç içini açmadım ve bakmadım. Emaneti sahibine ulaştırmam lazım diye düşündüm dedi. Kız şaştı kaldı.

Bu salak be haha haha diye gülerken Furkan’ın yüz ifadesine baktı ve irkildi gülmeyi kesti. Çok ciddi bakışı vardı. Çantayı alıp içinden para vermek istedi Furkan almadı. Biz peygamber Efendimizin emanete hiyanetlik etmeyin dediğini ruhumuza nakşettik emanette çıkar gözetmeyiz. Paranızı lütfen çantanıza koyun dedi.

Diğer kız arkadaşları Furkan’ın ağzına düşecekler neredeyse. Telefonunuz var mı diye salyaları aka aka furkan’a söylüyorlardı.

Kız peygamber sözünü emanet sözünü ilk defa duydu sanki irkildi yıllardır babasının annesinin dedikleri geldi aklına ve ağlamaya başladı. Peygamber ve Allah sevgisinden yoksun bir hayatı vardı çünkü. Hep içinde bulunduğu ortam yormuştu onu. Ve bayıldı hastaneye kaldırıldı kız. Babası Halis bey duyar duymaz koştu hastaneye Furkan’ı da hastaneden çıkarken görünce oğlum ne işin var burada dedi. Efendim bir kızı hastaneye bıraktım. Bayılmıştı dedi ve hastanenin kapısından çıktı.

Baba acele acele çıktı yukarı

Kızım deyip ağlıyordu. Kızının bir şeyi yoktu ney seki, ama çanta olayı çok etkilemişti onu babasına anlattı babası nasıl biri diye kızına sordu kızda anlattı babası hiç tereddüt etmedi ve gülümsedi anlatılanlar karşısında Furkan dedi : Yine büyük bir ders verdi bize Furkan dedi.

Kim bu baba yıllardır anlattığın Furkan bumu dedi kızı. Evet kızım dedi Furkan oydu seninle tanışması da bir çanta sayesinde oldu.

Baba dedi Hülya ben değişmek dinimi öğrenmek istiyorum dedi. Halis bey şok oldu bayılmanın etkisi zannetti ama kızına bakınca ciddi olduğunu anladı. Hülyam dedi ve bağrına bastı kızını öyle bir ağladı ki sevinçle aktı göz yaşları. Hülya vakitlerini kütüphane de geçiriyor dinini araştırıyordu. Değişim başlamış lakin bir şey eksikti tesettür.

Bol bir kıyafet ve tesettürle babasının karşısına çıktı Hülya. Sokağa öyle çıktı ve yolda yürürken Furkan’a rast geldi. Furkan şok olmuştu. Siz diyebildi. Mini etekli Hülya gitmiş yerine İslam hanım efendisi birisi gelmişti. Hülya hanım lafı uzatmadan Furkan bey benimle evlenir misin dedi. İsmimi nereden biliyorsunuz bu ne cüret dedi Furkan.

Ben Halis beyin kızıyım. ismim Hülya 5 aydır sizin sözlerinden sonra İslamı araştırdım öğrenmeye çalıştım. Evleniniz yazıyor hadislerde. Evlenen kişi dininin yarısını kurtarır yazıyor. Hazreti Hatice peygamber Efendimize talip olduğu gibi bende size talibim. Bunu nefsim için değil Allah şahidimdir dinim için istiyorum. Furkan şaştı kaldı bir şey diyemedi utandı kızardı tamam dedi bu akşam istemeye geliyorum sizi Halis beyi tanımasam sizin değiştiğinizi görmesem bunlar asla olmazdı dedi.

Sözleriniz beni çok etkiledi zira bu güne kadar evlilik düşünmedim. Aniden söylediniz geçmişe sünger çekmiş yeni bir sayfa açmışsınız bu sayfada bana da yer vermişsiniz aklınızca Allah neyi nasip ederse o olur. Şimdi evinize gidin. Her şeyin bir usulü var bu dediklerinizi İslam ı yeni öğrenmenize var sayıyorum. Çünkü İslamın her kaidesini yapmak istiyorsunuz fazla harama düşmeden İslamı yeni öğrenen birinin elinden tutmak gerek değil mi?

Evet dedi Hülya ve utandı söyledikleri sözlerden.

Eve gitti heyecanlı heyecanlı babasına anlattı her şeyi babasının demek istediği şeyi kızı kendi ağzıyla söylemişti Furkan’a yıllarca babasının anlata anlata bitiremediği Furkan’a bu kadar yakındı. Eski arkadaş çevresi  Hülya’yı delirdi diyerek terk etmişlerdi. Tesettürle görünce alay ettiler. Sofu olmuşsun hacı teyze yaşlı kadınlara dönmüşsün dediler.

Hülya aldırış etmemişti. Nihayet Furkan gelip Hülyayı istediler.

Evlilik akdi dini bir şekilde gerçekleşti. Mutluluğa bir adım atıldı Aradan iki yıl geçti. Bir çocukları olmuştu. Hülya ve Furkan’ın adını Esra Nur koydular. Babası vaktini torunuyla geçiriyor onunla geçirdiği vakitlere doymuyordu. Küçük Esra dedesinin şaklabanlıklarına gülüyor.

Her akşam eve gelirken eşine bir adet kırmızı gül alıyor Furkan ve Gülün içine bir âyet ve bir hadis yapıştırıyor. Eşine ezberlemesini söylüyor benim eşime benim sözüm değil Allah ve Resul’unun sözü yakışır en güzel sevgi kelimeleri Ayet ve hadisin yanında sönük kalır. Deyip bir buse konduruyor yanağına. Hülya eski hayatını hatırladıkça sürekli göz yaşları içinde tövbe ediyor secde de.

Furkan’ı ile mutlu seneler geçiriyor. Her gün bir gül alıyor ve her gün bir ayet ve bir hadis ezberliyor. Eşinin ince düşünceleri onu bir kez daha hayran bırakıyor.

Aradan biraz zaman geçiyor Halis bey hastalanıp kalp krizi geçiriyor. Hastanede yoğun bakıma alıyorlar.

Bu durum herkesi çok üzüyor.

Hülyam hadi bir tanem uyu artık hastane bankalarında kaldın hem bak kızımız Esra anne deyip ağlıyor kucağımda kaldı. Hem senin hem Esranın uyumaya ihtiyacı var.

Uyuyun ben sizi haberdar ederim.

Tamam dedi Hülya ağlayarak. Kızının karnını doyurup refakatçi odasında uydular.

Bir ara Halis bey kendine geldi doktora rica etti Furkan’ı çağırın dedi.

Doktor da Furkan’ı baban seni istiyor dedi. Gitti yanına.

-Halis baba iyi olacaksın canını sıkma Hülya torunun hepsi iyiler.

Tamam Furkan dünyadan göç etme vakti geldi çattı oğlum. Kızım ve torunum sana emanet bilirim sen emanete asla hiyanetlik etmesin verdiğim cüzdanı da hala açmamış olduğuna da adım gibi eminim. Sen benim duamsın vesile cüzdan oldu. Kızımı sana vermek istedim başta kızımı sana layık görmediğim için de bir şey diyemedim. Ama hep istedim hep dua ettim ben demeden bir birinizi aynı cüzdan olayıyla buldunuz ve gördünüz.

Senin sayende kızım değişti bambaşka biri oldu besmelesiz bir iş yapmaz abdestsiz gezmez oldu. Artık sen benim oğlumsun ölürsem beni sen yıka annesini trafikte kaybettiğimiz den beri Hülya’mın üstüne gitmedim onu incitme torunuma iyi bak

Hıçkırıklar içinde kaldı Halis bey. Baba baba dedim doktor dedim. Son sözü şehadet oldu babamın

Gülüyordu gülümsüyordu ben yıkadım babamı öyle güzel kokuyor du ki ölüsü mest oldum. O kadar zenginlikte haram bulaşmamıştı bedenine belli ki bu koku cennet kokusu gibiydi. Dünya kokularına benzemiyordu.

Babamı göz yaşları içinde defnettik.

Cüzdanı açtım. Ölünce aç demişti babam, yıllardır yanımda taşıdım lakin hiç açmadım vasiyeti de bir emanetti benim için. Merak ettiğim lakin elimi bile süremediğim cüzdanı açtım aşkla.

Başta Besmele yazan bir kağıt vardı.

Oğlum Furkan günlerdir rüya görüyorum kızım Hülya ile evleneceksiniz ve çocuğunuz olacak. Bu rüyanın Şeytani değil rahmani olduğunu anladım. Bu cüzdanı ben ölünceye kadar açmaman da rüyamda bana gösterildi. Hazreti İbrahimin rüyasına benzer bir şey bu.

Ben artık öldüm ve elinde bu cüzdan var. İçinde vasiyet namem var tüm servetimi sana bırakmıyorum. Senin huzurun parada değil Hülya da parayı nereye ne kadar vereceğini listeledim artan parayı da fakir fukara ya dağıt. Ve bir tane Adıma KURAN kursu yaptır. Fabrikayı da usta başına hibe et. Yani onu ortak yap. Fabrikadan gelen kendi hisseni de Kuran kursuna bağışla.

Senin paraya ihtiyacın olsaydı o cüzdanı çalardın. Sen en değerli hazineye kavuştun Mühendissin paraya ihtiyacında yok Ahiret için var gücünle çalış oğlum.

Mülk Allah’ındır. Eğer ki ben ölmeden bu cüzdanı açsaydın. Emanete hiyanetlik etmiş olacaktın. Bir kere daha emanete hiyanetlik etmediğin için takdirimi kazandın kızıma torunuma iyi bak ve asla dürüstlükten ayrılma oğlum.

Ruhuma bir Yasin okumayı da ihmal etmeyin. Allahın Selamı üzerine olsun baban Halis. ..

Hülya ile okunulan bu mektupta ne yazarsa Furkan aynısını yaptı Afrika’dan Suriye’ye Mısıra Arakan’a, Filistin’e Doğu Türkistan’a ve Türkiye’de ki fakir fukaralara herkese yardım etti emaneti yerine getirmek için Hülyası ile hizmet için çalıştı. Babası onlara parayı değil davayı miras bırakmıştı. Fakir fukaraya yardım ettikçe yüreklerde ki iman ateşi zirveye çıkıyordu

Işte değerli okuyucularım ben böyle evlendim.

Bir cüzdanla iş buldum bir cüzdanla evlendim bir cüzdanla da islami dava edindim.

Dürüstlük ve emanete sahip çıkmak. İnsana paradan daha değerli şeyler kazandırır. Unutmayın hayat dürüstlük ve doğruluk üzerine kurulmuştur.

“Okuduğunuz hikayelerle ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın! Sizden gelen yorumlar, hikayelerimizi daha da güçlendirecek ve diğer okuyucularımızın deneyimlerini zenginleştirecektir. Hikayelerimizin size kattığı anlam ve duyguları bizimle paylaşarak bu büyülü dünyayı hep birlikte daha da renklendirelim. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz!”

Yolculuğa Hazır Mısınız? Diğer Hikayelerimizi de Keşfedin!

En Güzel 10 Romantik Aşk Hikayesi(Yeni sekmede açılır)
CENNET ÇİÇEKLERİ (Gerçek Hayattan)(Yeni sekmede açılır)
GURBET ELLER – Yaşanmış İbretlik Hikayeler(Yeni sekmede açılır)
Hz. Ömer ve Gencin Hikayesi(Yeni sekmede açılır)


Hikayeler Kategori

Kısa Hikayeler
İbretlik Hikayeler
Dini Hikayeler
Aşk Hikayeleri
Başarı Hikayeleri
Gerçek Yaşam Hikayeleri
Sizden Gelen Hikayeler
Yaşam Tadında Kısa Hikayeler (Youtube)

Hikayemizi Dinlemek İstermisiniz?dini aşk hikayeleri

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *