«
  1. Anasayfa
  2. İbretlik Hikayeler
  3. ÜÇ EVLAT

ÜÇ EVLAT

kısa hikayeler

ÜÇ EVLAT – Kısa Hikayeler

Kısa hikayeler kategorisine ait hikayemizde, Gizemli bir kuytuda, üç genç kendi dünyalarına dokunan önemli bir hikayenin içine sürüklenir. Bu kısa anlamlı hikaye, kıssaların derinliğinde kaybolan, ibret dolu bir serüven sunuyor. Anlam dolu mesajlarla bezeli bu kısa güzel hikaye, kıssadan hisse alarak günlük yaşamın içindeki değerleri keşfetmenin kapılarını aralıyor.


Üç kadın çeşme başında toplanmış konuşuyorlardı. Az ötede ihtiyarın biri oturmuş, kadınların çocuklarını methetmelerini dinliyordu.

Kadınlardan biri: “Benim oğlum öyle marifetlidir ki, hiç kimse bu konuda onunla boy ölçüşemez… Tam bir cambazdır o! İp üzerinde bir yürüse de görseniz.”

Diğer kadın heyecanla atılarak: “Benim oğlumun sesini bilseniz, dedi. Tıpkı bir bülbül gibi şakır. Yeryüzünde hiç kimsenin böyle bir sesi yoktur. Allah vergisi bu…”

Üçüncü kadın susup duruyordu. Diğerleri sordular: “Sen çocuğunu niye övmüyorsun? Nesi var ki?”

“Çocuğumun çok üstün bir tarafı yok ki… Ne diye durup dururken öveyim onu.”

Kadınlar kovalarını doldurup yola koyuldular. İhtiyar adam da peşleri sıra yürümeye başladı. Kadınlar ağır kovaları taşımakta güçlük çektikleri için ara sıra duruyor ve dinleniyorlardı. Sırtları ağrı içindeydi. Bu sırada çocukları onları karşılamaya çıktı.

Birinci çocuk hemen elleri üzerinde havaya kalkmış, çeşitli marifetler gösteriyordu. Kadınlar gözleri hayretten büyümüş haykırdılar: “Aman ne kabiliyetli çocuk!”

İkinci çocuk altın gibi bir sesle öyle güzel şarkılar söyledi ki, kadınlar gözleri yaşlarla dolu hayranlıkla dinlediler onu…

Üçüncü çocuk koşarak geldi, annesinin elinden kovayı aldı ve eve kadar taşıdı. Kadınlar ihtiyara dönüp: “Bizim çocuklarımız hakkında ne diyorsun, dediler.

İhtiyar şaşkınlıkla: “Çocuklarınız mı? Dedi. Onları bilmem. Yalnız biri vardı, annesinin elinden kovayı alıp eve taşıdı. Onu çok beğendim…”


Kısa hikayeler kategorisine ait hikayemizde, Gizemli bir kuytuda, üç genç kendi dünyalarına dokunan önemli bir hikayeyi okudunuz, yorumlarınız bizim için çok önemli, yorumlarınızı bekliyoruz.


Hikayeler Kategori

Kısa Hikayeler
İbretlik Hikayeler
Dini Hikayeler
Başarı Hikayeleri
Gerçek Yaşam Hikayeleri
Sizden Gelen Hikayeler 
İngilizce-Türkçe Hikayeler
Yaşam Tadında Kısa Hikayeler (Youtube)


 

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *