«
  1. Anasayfa
  2. Dini Masallar
  3. Namaz Kılıyorum

Namaz Kılıyorum

çocuklar için dini hikayeler

Namaz Kılıyorum / Çocuklar İçin Dini Hikayeler

Çocuklar için Dini hikayeler kategorimizde severek okuyacağınız Eğitici dini masallar dan biri var. Bu güzel ve yeni Masalımız Namaz ile ilgili masallar dan, Allah’ın emri olan Namazı eğlendirici ve eğitici bir şekilde çocuklarınıza anlatıyor, Sitemizin Masal Oku kategorisinde birbirinden farklı , zeka geliştiren masallar, uyku masalları, dini masallar, dini çocuk hikayeleri okuya bilir ve Masalımızı Alltta Bulunan Dini Masal vidosu ile Dinleye bilirsiniz.


Sevgili Günlük;

Birkaç dakika önce ezan okundu ve ben öğle namazını kıldım. İçim öyle rahatladı ki. Bu sene on yaşıma girdim ve namaz kılmaya başladım. Aslında çok küçükken de kılıyordum. Ama beş vakit kılmıyordum. Artık düzenli bir şekilde namazlarımı kılıyorum. Hem farz olduğunda da zorlanmam.

Farzın ne demek olduğunu bilmiyor musun? Farz; Allah’ın Müslümanlara yapılmasını açık bir şekilde emrettiği kurallar. 10 yaşında kocaman bir ablayım artık. Sabah ezanı okununca babaannem beni namaz için kaldırıyor.

İlk günler çok zor geldi. Sabah sabah kalkıp, elini yüzünü yıkamak, abdest almak… Su buz gibi geliyor insana ve yataktan kalkmak da çok zor.

Ama Allah’ın istediği bir şeyi yaptığım için o kadar mutluyum ki, anlatamam. Suyun soğukluğu hiç önemli değil… Bu sabah kendim uyandım tam da ezan saatinde. Ben yataktan kalkar kalkmaz tam karşımda bir çift kocaman göz görünce, karşılıklı çığlığı bastık.

O kocaman gözler, kardeşim Burak’ınmış. Burak, ezan sesini duymuş ve namaz kılmak için yataktan fırlamış ve beni uyandırmak için de, tam yatağımın yanına gelmiş. O sırada ben de uyanınca, ortalık karıştı tabi.

Annem, babam, babaannem, dedem ve kardeşim Ayşe, herkes odanın kapısına yığıldılar. Meraklı gözlerle bize baktılar. Annem,

– Evladım sen niye kalktın, diye sordu Burak’a.
– Ben de namaz kılacağım anneee! Annem,
– Sen daha dört yaşındasın, sana farz değil, istersen kılmayabilirsin, deyince,
– Olsun, ben kılmak istiyoyum.

Babaannem Burak’ın ısrarından çok hoşlandı, gülümsedi. Ailece namaz kılmaya başladık salonda. O sırada Burak’ın garip hareketleri de dikkatimi çekti. Yani tamam, namaz kılmayı bilmiyor ama yaptıklarına da akıl sır erdiremedim doğrusu. Burak, seccadenin üzerinde uyuyakaldı. Annem Burak’ı yatağına yatırdı.

Biraz önce babaannem öğle namazını kılarken, Burak yanına geldi. O da namaz kılmaya başladı. Babaannemin yanında saf tuttu yani. Ama yine o garip hareketleri yaptı.

Namazın sonunda selam verirken, önce sağ tarafına selam verirken, mutlubir yüz ile o tarafa bakıp, bir de el sallıyor. Sol tarafa dönüp selam verirken ise, yüzü biraz ciddi selam veriyor ve selamını hemen bitiriyordu.

Namaz bitene kadar bekledim ve ;
– Burak neden sağına bakarken mutlusun, soluna bakarken mutsuz görünüyorsun, dedim. Burak güldü:
– Şeyyy çünkü melekleye selam veyiyoyum.

– İyi de sağındaki meleğe gülüyorsun. Solundaki meleğe neden gülmüyorsun.
– Akıllım, oyada yazı yazan melekley vay, bu tayaftakiyle iyi aykadaş olmak istiyoyum. O yapılan iyilikleyi yazıyoymuş.
– Peki soldakine niye kötü kötü bakıyorsun?
– Soldakiley günahlayımızı yazıyoymuş.

Babaannem Burak’ı kucağına aldı, bir güzel öptü.
– Aferin sana akıllı torunum. Ama sen yine de soldaki meleğe kötü davranma. Onun da görevi bu. Allah ona öyle bir görev vermiş.

Bizim afacan “Kiramen Katibin’i” yani yazıcı melekleri öğrenmiş, bir de arkadaş oluyor.
– Babaanne, sağdaki melek bana daha çok sevap yazsın diye ona el sallıyoyum. Soldaki meleğe de bana günah yazmasın diye pek yanaşmıyoyum.

Sevgili Günlük, Burak bizi yine çok güldürdü. Bu çocuk sahiden çok eğlenceli. Kardeşimi çok ama çok seviyorum.


Yorumlarınız bizim için çok önemli.. Yorum Eklemeyi Unutmayın

MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları


Eğitici masalımızı Dinlemek İstermisiniz?

namaz masalı


 

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *