«
  1. Anasayfa
  2. Dini Masallar
  3. EZAN SESİ – Dini Çocuk Hikayeleri

EZAN SESİ – Dini Çocuk Hikayeleri

dini çocuk hikayeleri

EZAN SESİ (Dini Çocuk Hikayeleri)

Dini çocuk hikayeleri, Osman ezan hakkında merak ettiği önemli bilgileri babasından öğreniyor, dini çocuk hikayeleri, eğitici çocuk masalları.


Osman bugün okulda çok yorulmuştu. Hemen eve gelip yemeğini yedikten koltuğa uzandı. Annesi üzerini örttü ve Osman güzel bir uykuya daldı. Osmanların evi caminin karşısındaydı. Bu nedenle ezan okunduğunda müezzinin sesi evin içinde yankılanıyordu.

Osman duyduğu sesle uyanmaya başladı. ikindi ezanı okunuyordu. Annesinin yanına gitti. Annesi akşam için yemek hazırlarken bir yandan da müezzinin söylediklerini tekrar ediyordu.


Eğitici Dini Çocuk Hikayeleri masalımızı Dinlemek İstermisiniz?

Ezan masalı


Osman sebebini anlamamıştı ama güzel yemeklerin kokusundan sormayı biranda unuttu. Akşam babası geldiğinde annesinin müezzinin sözlerini tekrarladığını hatırladı. Sebebini sormak için annesinin yanına koştu.

Ancak annesi akşam namazını kılıyordu, Namazın bitmesini bekleyemiyecekti. Babasın yanına gitti ve Babacım annem ezan okunurken müezzin ağabeyin söylediklerini tekrar etti. Neden böyle yaptı?.

Babası Osman’ı yanına oturtarak ;
-Bak oğlum Peygamber Efendimiz (s.a.v) “Kim müezzini dinleyip onun söylediğini söylerse aynı onun gibi sevap alır.” buyurmuştur.
Osman gözlerini kocaman açarak
-Gerçekten aynı sevabı mı alır?
-Evet oğlum.

Osman yatsı ezanında müezzinin söylediklerini tekrar etti. Ailecek namazlarını kıldıktan sonra Osman hayırlı geceler dileyerek uyumaya gitti. Yatağına yatağında bugünkü olanları düşündü ve Peygamberimize olan sevgisi bir kat daha arttı.

Çünkü peygamberimiz ona hep müjdeli haberler göndermişti. Osman duasını ederek güzel bir uykuya daldı.


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)


 

İlginizi Çekecek Hikayeler