«
  1. Anasayfa
  2. Dini Masallar
  3. Peygamberimi Çok Seviyorum

Peygamberimi Çok Seviyorum

Eğitici dini masallar

Peygamberimi Çok Seviyorum – Eğitici Dini Masallar

Eğitici dini masallar videomuz da , peygamber efendimiz ve torunları “Hasan ve Hüseyin”  hakkında masal var sırada, dini hikayeler çoçuk masalı peygamber ile ilgili masalımız, peygamber masalı, Masalımız çocuklara peygamberi sevmeyi öğretecek islami masallar dan. Eğitici dini masalımızı Allta Bulunan Dini Masal videosu ile Dinleye bilirsiniz.


Sevgili Günlük,
“Kişi sevdiğiyle beraberdir.” buyurmuş Peygamberimiz. Pekiii “Peygamberimizin çok sevdiği kişiler arasında kimler vardı?” deseler ne cevap verirdin? Aslında cevap, sık sık duyduğumuz bir sözde saklı bence. Dedem bana sarılırken “Ooo, canım torunum. Torun başka oluyor.” diyor. O zaman Peygamberimizin en sevdiği, ona en yakın insanlardan ikisinin hikâyesini anlatayım sana. Tabii ki torunları Hasan ve Hüseyin’in…

Herkesin büyük bir dikkatle hutbeyi dinlediği bir gün, Mescid-i Nebi’den içeriye iki küçük oğlan çocuğu girmiş. Minik minik adımlarıyla birbirleriyle yarışıyor, minberdeki dedelerinin yanına gitmeye çalışıyorlarmış. Onların o
halini hayal edebiliyorum.

Kardeşim yeni yürümeye başladığında bir sağa bir sola yalpalıyordu. İşte böyle yürüyen iki küçük çocuk hayal et. Peygamberimiz bu iki küçüğü, torunlarını o kadar çok severmiş ki herkesi şaşırtan bir şey yapmış. Minberden inmiş ve onları kucağına alıp, hutbeyi tamamlamak için tekrar minbere çıkmış. Torunlarını ne kadar çok seviyormuş Peygamberimiz.

Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin küçükken Peygamber Efendimiz vefat etmiş. Peygamberimizle sevgi dolu anılar biriktirmişler elbette. Ama onu daha yakından tanımak için zaman zaman babalarına sorular sorarlarmış. Mesela Hz. Hüseyin, Peygamberimizin arkadaşlarıyla nasıl geçindiğini merak etmiş.

Babası Hz. Ali’ye, Peygamberimizin arkadaş ilişkilerini sormuş. Hz. Ali de Peygamberimizi şöyle anlatmış ona: “Peygamberimiz, her zaman güler yüzlü, yumuşak huylu ve nazikti. Asla kötü huylu, katı kalpli, bağırıp çağıran, çirkin sözlü, kusur bulan ve cimri bir kimse değildi. Hoşlanmadığı şeyleri görmezlikten gelir, kendisinden beklentisi olan kimseleri hayal kırıklığına uğratmaz ve onların isteklerini boşa çıkarmazdı…”

Ben cennette Peygamberimizi görmeyi çok istiyorum. Rabbim bu duamı kabul eder mi, sence? Hımm, bir düşünelim! “Kişi sevdiğiyle beraberdir.” buyurmuştu Peygamberimiz (s.a.s.). Ben, onu çok seviyorum. Ama bu sevgiyi ifade etmezsem, onu sevdiğimi bilebilir mi? Sevgimi nasıl ispat edebilirim? Off, dur bir dakika! Onun söylediklerini ve yaptıklarını ben de yaparsam; onun gibi güzel ahlaklı olursam, sevgimi ispatlamış olurum.

Hemen bir liste yapmalıyım. Peygamberimizin sünnetleri listesi… Sünnet ne demek? Hemen açıklayayım. Peygamberimizin sözleri, davranışları ve onayladığı şeylere sünnet denir.

Yorumlarınız bizim için çok önemli.. Yorum Yazmayı Unutmayın!


Diğer Masallarımızı da Keşfedin!

Allah Her Şeyi Biliyor / Dini Çocuk Hikayeleri
Sevgi’nin Kitabı Kuran-ı Kerim – Eğitici Dini Masallar
Çocuk Zekâtı – Eğitici Dini Masallar
Kuran ile ilgili masallar 1. Bölüm
kuran ile ilgili masallar 2. Bölüm
Şu Sınavlar Neden Var Ki
RABBİNİ ARAYAN ÇOCUK


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)

 Sitemizde yayınlanan masallarımızı Youtube Baba Masalları  linkini tıklayarak Dinleye bilir ve Baba masalları Kanalımıza abone olabilirsiniz! Bildirimlerin gelmesi için “ZİLİ” (🔔) açmayı unutmayın.

Çocuklar İçin Dini Hikayeler masalımızı  Dini Masal Videosu İle Dinlemek İstermisiniz?

eğitici masallar

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *