«
  1. Anasayfa
  2. Eğitici Masallar
  3. DİŞ DOKTORU

DİŞ DOKTORU

eğitici türk masalları

DİŞ DOKTORU / Eğitici Türk Masalları

Eğitici Türk masalları bölümümüzde çocuklarınızın eğlenerek öğrenecekleri en güzel masalları paylaşmaya devam ediyoruz, Yeni masalımız “Diş Doktoru” Eğitici Türk masalları, çocuklarınızın eğlenerek okumaları ve dersler çıkarmaları için hazırlanmıştır. Videomuz ile “Diş doktoru” masalımız dinleye bilirsiniz.

eğitici türk masalları


Benim adım Ceren, Bir de ikizim var, Eren. Eren’le çok iyi anlaşırız. Birlikte oyunlar oynarız. Bazen oyuncak bebeğim Mine de katılır bize, Mine’yi oyuncak trene bindiririz. Tren Çuf, çuf giderken, Güle güle Mine deriz.

Ama bu sabah Mine hiç oyun oynamak istemiyordu. Eren; “Ne oldu, ne oldu” diye sorup duruyordu. “Mine hasta olmuş dişi Çok ağrıyormuş” dedi Ceren. “O zaman anneme söyleyelim” dedi, Eren.

Daha ben dur olmaz Demeden, Annem yanımıza geldi; “Demek Mine’nin dişi ağrıyor, O halde diş doktoruna gitmemiz gerekiyor”.

“Ama Anneciğim Mine doktora gitmek istemiyor. Yatağın altında gizleniyor”. Annem bir Mine’ye Birde bana baktı. “Mine doktora gitmezse dişi ağrıyacak gündüz, gece.

“Hadi Cerencim, Mine’ye söyle diş doktorundan korkulmaz”. Yatağın altından çıkarttım ona annemin söylediklerini anlattım.

Eren Ben ve annem, Mine’yide yanımıza aldık, Diş doktorunun kapısını çaldık. Diş doktoru “Hoş geldiniz” dedi. Oyuncak bebeğim Mine’yi sevdi; “demek Mine Hanım’ın dişi ağrıyor, Anlaşılan çok canı yanıyor”.

Ceren; “desem bir doktora, Benim de Dişim çok ağrıyor, Sabahtan beri Canım Yanıyor”. Doktor amca gülümsedi ben söylemeden derdimi bildi, Geç bakalım şu koltuğa Ceren dedi.

oh be rahat bir koltuk Muş bu, Mine bebek bu koltukta mışıl mışıl uyurmuş. Doktor amca üzerinde beyaz önlük, Elindeki aletleri ile Benim muayene etti güzelce.

Dişimi de iyileştirdi. Ağrısı çabucak geçti. Benden sonra Eren’de oturduğu rahat koltuğa, Onun da dişlerine baktı doktor amca.

Dişlerinizi sık sık fırçalayın Bakın şöyle dedi, Bize dişlerimizi nasıl fırçalıyacağımızı gösterdi. Eren ve bana, Birer diş fırçası armağan etti. Benimki mor, Eren’in ki turuncu.

Akşam eve gidince annem sordu; “Mine’nin dişi hala ağrıyor muymuş”. Anneme baktım ve; “Hayır Anneciğim baksana mışıl mışıl uyuyor muş, İyi ki Bugün diş doktoruna gitmiş, Dişlerini muayene ettirmiş”.

Biz annemle konuşurken Eren geldi yanımıza, Elinde turuncu fırçayla Dişlerini fırçalıyor ağzından köpükler fışkırıyordu. “Soldan sağa, bir aşağıya Bir yukarıya” dedi konuşurken.

Ona çok güldüm, Ben de hemen mor fırçamı aldım üzerine birazcık diş macunu sıktım; “Bilemedin dedim, Sağdan sola, bir yukarı bir aşağıya”.

Birden Babam girdi araya; “Hayır, hayır, çocuklar, sağdan sola, Soldan sağa, yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarıya Ve unutmayın Her yemekten sonra mutlaka Dişlerini fırçala.


Eğitici Türk masalları serimizde “Diş Dokturu” isimli  masalımızı okudunuz,  eğitici çocuk masalı mızı beğenmeği ve paylaşmayı unutmayın.


Yorumlarınız bizim için çok önemli.. Yorum Eklemeyi Unutmayın

Bu Masallarımızı Okudunuz mu?


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları Youtube Kanalı

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *