«
  1. Anasayfa
  2. Eğitici Masallar
  3. DUA EDİYORUM

DUA EDİYORUM

eğitici masallar

Dua Ediyorum / Eğitici Masallar

Eğitici masallar serimizde sizlere bir Dua Masalı “Dua Ediyorum” isimli Türkçe masalı Yayınlamak istiyoruz, Bu Zeka geliştirici masallar ‘ı altta bulunan video ile dinleye bilirsiniz.

Esad okuldan çıkınca vapura bindi. Yaşlı bir amcanın yanına oturdu. O sırada yaşlı adam bir şeyler dedi. Esad anlayamadı. “Efendim amca, bana bir şey mi dedin?” diye sordu. Yaşlı amca kafasıyla ‘hayır’ işareti yaptı. Ama dudakları bir şeyler söylemeye devam ediyordu sanki. Esad adamın ne dediğini anlamak için dudaklarına dikkat kesildi. Bunu fark eden amca, “Hay akıllı çocuk, sana bir şey dediğim yok. Sadece dua ediyorum,” dedi.

Esad şaşırdı. “Şimdi ne diye dua ediyorsun, amca? Sudan mı korkuyorsun?” Amca güldü. “Yok oğul. Dua etmek için illa bir sebep mi lazım? Yüce Allah ‘İnananlar ayaktayken, otururken ve yanları üzerine yatarken Allah’ı anarlar,’ buyuruyor. Yani her an… Allah’a dua etmek için özel bir zaman gerekmiyor,” dedi.

Esad ‘anladım’ manasında başını salladı. Sonra da fısır fısır bir şeyler söyledi. Yaşlı adam elini kulağının kepçesine tuttu: “Efendim, bir şey mi dedin, oğul?” “Yok amca,” dedi Esad. “Dua ediyordum.” Yaşlı amca “Maşallah, maşallah,” dedi. İkisi birden dualarına devam ettiler.

O sırada tam karşılarında oturan adam onlara doğru eğildi: “Bana bir şey mi diyorsunuz?” İkisi birden güldü ve. ‘Hayır’ anlamında başlarını salladılar. Adam bir anlam veremedi.

MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)


KISA HİKAYELER

Severek Okuduğunuz hikayelerimize Android uygulamamızı indirerek cep telefonlarınızdan ve Tabletlerinizden Rahatlıkla Ulaşa Bileceksiniz.Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Salih işsever

    Kalemine sağlık kardeşim, ne güzel olmuş.