«
  1. Anasayfa
  2. Dini Hikayeler
  3. ALLAH’IM ANNEME CEZA VERME

ALLAH’IM ANNEME CEZA VERME

ibretlik dini hikayeler

ALLAH’IM ANNEME CEZA VERME (İbretlik Dini Hikayeler)

İbretlik dini hikayeler insanların kalplerine dokunurken, hayatlarına yön veren önemli mesajlar verir. Gerçek hikayeler ise bize yaşanmışlıkların derinliğinden bahseder. İslami hikayeler ise bu özellikleri birden bünyesinde barındırır ve manevi dünyalarımızda önemli bir yer tutar. Bugün sizlere anlatacağımız kısa hikaye ise tüm bu özellikleriyle insanların hayatlarını değiştirecek nitelikte.

Allah’ım Anneme Cezası Verme” isimli hikaye, annesinin günahları için af dileyen küçük bir çocuğun iç dünyasına yolculuk ediyor. Çocuğun duaları, kendi masumiyeti ve annesi üzerine düşen sorumluluklar, bizlere insanlığın en temel değerlerini hatırlatıyor. Eğer siz de gerçek bir ibretlik dini hikaye okumak istiyorsanız, bu yazının devamını mutlaka okumalısınız. Şimdi size unutulmaz bir anne hikayesi sunuyoruz!


Türkan Hanım dindar bir ailede büyümüştü. Annesi her fırsatta ona ve kardeşlerine namaz kılmalarını söyler, hatta kızarak onları uyarırdı. Türkan Hanım namazın kılınması gerektiğine inanır, ama yine de kılmazdı, çünkü kılmak nefsine zor geliyordu. Bazen başlar, sonra terk ederdi.

Evlendi ve çocukları oldu. Annesi her geldiğinde aynı şekilde namaz kılmaları için ikaz etmeyi sürdürüyor, o da ısrarla kılmamaya devam ediyordu.

Çok istemesine rağmen bir türlü nefsine galip gelemiyordu. Bir gün arkadaşları ona oturmaya geldi. İçlerinden biri annesini de yanında getirmişti.

Teyze çok mübarekti. Öyle tatlı konuşuyordu ki, onu dinleyen saatler geçse usanmazdı. Teyze bir ara namaz konusuna değindi. O anlatırken, Türkan Hanım annesini hatırlamış ve annesinin eski günlerdeki namaz ikazlarını düşünüyordu. Misafirler de teyzeyi zevkle dinliyordu.

Türkan Hanımın küçük oğlu Zekeriya, 4 yaşındaydı. Oynadığı oyunu bırakmış, teyzenin koltuğu dibinde iki elini yumruk yapıp yüzüne dayamış bir şekilde, kıpırdamadan dinliyordu.

Annesi ikram için mutfakla salon arasında koşturup dururken mevzu değişmişti. O da onların yanına oturup sohbetin güzelliğine kapılarak çayını yudumlamaya başladı.

“Anne, senin yerine ben namaza başlayacağım

Tam bu sırada mutfaktan bir gürültü geldi. Arkasından da oğlunun çığlığı duyuldu. Telâşla mutfağa koştu Türkan Hanım. Misafirler de korkuyla peşinden gittiler.

Oğlu bir sandalye koyarak lavaboya çıkmıştı. Bir ayağı lavabonun içinde, diğeri ise dışarıdaydı. Sandalye devrilmiş yerde dururken, oğlu da lavabonun kenarında korkmuş bir şekilde asılı duruyordu.

Koşup kucağına aldı. Su içeceğini zannederek:

İsteseydin ben verirdim yavrum, ya düşüp bir yerine zarar verseydin” diye çıkıştı.

Türkan Hanım oğlunun verdiği cevabı, uzun yıllar geçmesine rağmen hâlâ unutamaz; çünkü şöyle demişti çocuğu:

“Anne, ben abdest alacaktım. Teyze dedi ya, namaz kılmayanlara Allah ceza verecekmiş diye. Ben de, sen ceza alma diye senin yerine namaza başlayacaktım.”

O an Türkan Hanım, tepeden tırnağa titrediğini hissetti. Allah, yıllarca namaz kılmayan Türkan Hanıma oğlunun davranışıyla müthiş bir ders vermişti. Yavrusuna sarılıp dakikalarca ağladı…

İbretlik Dini hikaye olan dini hikayeler paylaşımımızı beğendiyseniz sosyal medyalarda paylaşmayı ve yorum yazmayı unutmayın….

Hikayeler Kategori
Kısa Hikayeler
İbretlik Hikayeler
Dini Hikayeler
Aşk Hikayeleri
Başarı Hikayeleri
Gerçek Yaşam Hikayeleri
Sizden Gelen Hikayeler

🔸Yaşam Tadında Kısa Hikayeler (Youtube) .Kanalımızda yayınlanan tüm hikayeleri dinlemek için, Abone olun.
🔸http://bit.ly/2vCvpPt Bildirimlerin gelmesi için “ZİLİ” (🔔) açmayı unutmayın.

anne hikayeleri

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *