«
  1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri
  3. İşadamı ve Balıkçının Hikayesi

İşadamı ve Balıkçının Hikayesi

kişisel gelişim hikayeleri

İşadamı ve Balıkçının Hikayesi / Kişisel Gelişim Hikayeleri

Kişisel gelişim hikayeleri ile devam ediyoruz ve sırada Bir iş adamı ile balıkçının anlamlı konuşması sizleri motive edecek bir paylaşım var.  motivasyon hikayeleri ve başarı hikayeleri ile hayatınıza yön vere bilir, başarı öyküleri ve gerçek yaşanmış hayat hikayelerinden dersler çıkararak hayatınıza yansıta bilirsiniz. Motivasyon hikayemizi Allta Bulunan Hikaye vidosu ile Dinleye bilirsiniz

kişisel gelişim hikayeleri


Bir zamanlar küçük bir İtalyan köyünde sahilde oturan bir iş adamı varmış.

Günlük programının stresinden kısa bir mola vererek otururken, küçük bir tekneyi kürekle limana geri götüren bir balıkçı gördü. Teknede birkaç büyük balık vardı.

Etkilenen işadamı, balıkçıya “Bu kadar çok balığı yakalaman ne kadar sürer?” diye sordu. “Ah, o kadar uzun sürmedi” diye yanıtladı.

İşadamının kafası karışmış, “Daha fazlasını yakalamak için neden daha uzun süre balık tutmuyorsun?”

“Daha? Bu, tüm ailemi beslemek ve hatta bazılarını komşularıma sunmak için yeterli” dedi balıkçı.

“Peki günün geri kalanında ne yapıyorsun?” İşadamına sordu.

Balıkçı yanıtladı, “Eh, genellikle sabahın köründe balığımı yakalarım, bu noktada eve gider, karımı öper ve çocuklarımla oynarım. Öğleden sonra, biraz kestiririm ve okurum. Akşam arkadaşlarımla bir şeyler içmek, gitar çalmak, şarkı söylemek ve geceye kadar dans etmek için köye gidiyorum!”

Girişimci şapkasını takan işadamı bir öneride bulundu.

“İşletmede doktoram var! Çok daha başarılı olmanıza yardımcı olabilirim. Şu andan itibaren denizde daha uzun zaman geçirmeli ve mümkün olduğunca çok balık tutmalısın. Yeterince para biriktirdiğinizde daha da fazla balık yakalamak için daha büyük bir tekne satın alın.

Oradan yakında daha fazla tekne satın alabilecek, kendi şirketinizi kurabilecek, balık avlamak ve dağıtımı kontrol etmek için bir üretim tesisi kurabilecek ve diğer şubelerinizi kontrol etmek için şehre taşınabileceksiniz.”

İşadamı gülüyor, “Bundan sonra krallar gibi yaşayacak, şirketini halka açabilecek, hisselerini halka arz edebilecek ve zengin olabileceksin!”

“Ve ondan sonra?” Balıkçıya bir kez daha sorar.

“Bundan sonra emekli olabilir, deniz kenarında bir eve taşınabilir, sabah erken kalkıp balığa çıkabilir, sonra eve dönüp çocuklarınızla oynayabilir, karınızı öpebilir, öğleden sonra biraz kestirebilir ve arkadaşlarınıza katılabilirsiniz. köy içmek, gitar çalmak ve gecenin içinde dans etmek!”

Şaşıran balıkçı, “Ama zaten yaptığım şey bu değil mi?”

Hikayeden çıkarılacak ders:

Sahip olduklarınla ​​yetin. Gerçekten daha fazlası için zorlamaya devam etmen gerekiyor mu? Stres çoğu zaman bir seçimdir. Sadelikte neşe ve huzur vardır.


Kişisel gelişim hikayeleri kategorimize ait “İşadamı ve Balıkçının Hikayesi” isimli, başarı Hikayesi okudunuz, Yorumlarınız bizim için Çok değerli, yorumlarınızı bekliyoruz.


İlginizi Çekecek Hikayeler


Hikayeler Kategori

Kısa Hikayeler
İbretlik Hikayeler
Dini Hikayeler
Aşk Hikayeleri
Başarı Hikayeleri
Gerçek Yaşam Hikayeleri
Sizden Gelen Hikayeler
Yaşam Tadında Kısa Hikayeler (Youtube)

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *