«
  1. Anasayfa
  2. Eğitici Masallar
  3. Üç Küçük Kuzucuk

Üç Küçük Kuzucuk

çocuk masalları

Çocuk Masalları: Küçük Kuzucukların Büyük Macerası

Bugün sizlere, çocuk masalları nın en sevimlilerinden birini sunuyoruz. Uyku vakti geldiğinde, küçük kuzucukların başlarına gelen macera dolu uyku masalını “masal oku” arayanlar için özenle hazırladık. Küçük kuzucukların tembellikten büyüme yolculuğuna tanık olmaya hazır mısınız? O halde rüya dolu bir dünyaya adım atın ve masalımıza kulak verin! Altta bulunan masal videomuz ile masalımız dinleye bilirsiniz.

uyku masalları


Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde üç tane küçük kuzucuk yaşarmış. Bu kuzucuklar çalışmayı hiç sevmezlermiş. Sürekli tembellik peşindelermiş. Anneleri çalışmaları için ne kadar yalvarsada bu kuzucuklar huylarından hiç vazgeçmiyormuş. Bir gün artık anneleri dayanamamış. Kuzucukları alıp karşısına geçmiş ve konuşmaya başlamış:

— Yavrularım, bu böyle olmaz. Artık büyüdünüz. Herkes gibi siz de bir iş bulup çalışın demiş. Kuzucuklar hiç aldırış etmiyorlarmış derken ayı kardeş, bunların yanına gelmiş. Kuzucukların annesine dönüp:

Kuzu kardeş, bu böyle olmaz artık. Evimin kirasını bir süredir ödemiyorsun. Ya ödersin ya da kuzucuklarını da alıp gidersin evimden demiş ve hemen uzaklaşmış oradan.

Kuzucukların annesi çok üzülmüş. Annelerinin bu halini gören kuzucuklar dayanamayıp bir iş ve ev bulmaya gitmişler. Kuzucuklar yolda giderken karar vermişler. Artık hep çalışacaklar ve annelerine bakacaklarmış.

Yollarına devam ederlerken karşılarına üç yol çıkmış. En büyüğü ilk yoldan, ortancası ikinci yoldan, en küçüğü de üçüncü yoldan gitmiş.

En büyük kuzucuk yolda giderken tavşan nineye rastlamış. Tavşan nine büyük kuzcuğa:

Küçük kuzucuk, bana havuçlarımı taşımama yardım eder misin? diye sormuş.

En büyük kuzucuk hiç düşünmeden hemen yardım etmiş. Tavşan nine en büyük kuzcuğa “İstersen gel benimle çalış. Havuçlarımı taşırsın.” demiş. En büyük kuzucuk kabul edip yoluna devam etmiş.

Bu arada ortanca kuzucuk da yolda giderken bir kunguz ile karşılaşmış. Kunguz ortanca kuzcuğa:

Kuzu kardeş, tahtalardan şuraya bir köprü yapmak istiyorum. Bana yardım eder misin? diye sormuş.

Ortanca kuzucuk kabul etmiş ve yardım etmiş. Kunguz da ona  Eğer işin yoksa benim yanımda çalışabilirsin. Ben köprüler, evler yaparım, sen de yardım edersin.” demiş. Ortanca kuzucuk hemen kabul etmiş ve yoluna devam etmiş.

Üçü birlikte yolda giderlerken yine karşılaşmışlar ve sevinçle yaptıkları işleri anlatmışlar. Küçük kuzucuk çok üzgünmüş. Çünkü o ne bir iş bulmuş ne de ev…

En büyük kuzucuk ile ortanca kuzucuk onu teselli etmeye çalışmışlar. En büyük kuzucuk: “Sakın üzülme, biz beraber çalışırken sen de anneme bakarsın”. demiş.

Küçük kuzucuğun keyfi yerine gelmiş. Beraber hemen bir ev bulmuşlar. Daha sonra annelerini de alıp mutlu mesut bu evde yaşamışlar.


“Okuduğunuz çocuk masalları ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın! Sizden gelen yorumlar ile, eğitici Masallarımızın size kattığı anlam ve duyguları bizimle paylaşarak bu büyülü dünyayı hep birlikte daha da renklendirelim. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz!”

Diğer Çocuk Masalları mızı da Keşfedin!

Karlar Ülkesi Elsa ile Anna Masalı
Bir Kar Masalı
OĞLUM ALİ
İçimizdeki İyilik Sesi
SU PERİSİ MASALI
SİHİRLİ KAPLUMBAĞA
Şu Sınavlar Neden Var Ki
RABBİNİ ARAYAN ÇOCUK


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *