«
  1. Anasayfa
  2. Dini Masallar
  3. YILDIZLAR / Dini Masallar

YILDIZLAR / Dini Masallar

dini masallar

YILDIZLAR / Dini Masallar

Dini masallar kategorimizde; Hayal gücünüze yıldızlarla bir yolculuk yapmaya ne dersiniz? “YILDIZLAR” isimli masalımız, dini ve islami değerleri eğlenceli bir şekilde aktarıyor. Bu muhteşem masal, çocuklarınızı yıldızların gizemli dünyasına götürürken, onlara önemli hayat derslerini de sunuyor. Çocuklarınızla birlikte yıldızların ışığında büyülü bir yolculuğa çıkın ve beraberindeki masalsı atmosferin keyfini çıkarın. Yıldız masalları arasında eşsiz bir yolculuk için hazır mısınız? Bu eğlenceli ve öğretici masal, çocuklarınızı hayal dünyasında büyülü bir yolculuğa çıkaracak!


O, sayelerinde, kara ve denizin karanlıklarında yolunuzu bulasınız diye, sizin için yıldızları yaratandır. Bilen bir toplum için ayetleri ayrı ayrı açıkladık.  Enam Suresi – 97. Ayet

Hakan yaz tatilini, dedesinin köyünde geçiriyordu. Dedesi bazı geceler ortalıktan kayboluyor, sonra geliyordu.
“Dedeciğim, sen nereye gidiyorsun?” diye, sordu bir gece.
“Kitap okumaya gidiyorum,” dedi dedesi.

“Bu karanlıkta dışarıda kitabı nasıl okuyorsun?”
“Yıldızların ışığında okuyorum, evladım. İstersen bu gece gel de birlikte okuyalım,” dedi. ( Masalımızı Altta Bulunan masal videouz ile dinleye bilirsiniz.)


YILDIZLAR Masalımızı Dinlemek istermisiniz.

yıldızlar masalı


Gecenin bir vakti el ele tutuşup, yola düştüler. Bir tepenin başına çıktılar. Dedesi, bir taşın üzerine oturdu. Hakan şaşırarak dedesine baktı. “Ee kitap işi ne oldu, dede?”
“Kitap burada işte. Önümüzde açık duruyor,” dedi dedesi.

Hakan şaşkın şaşkın sağa sola baktı.
“Ne kitabı dede? Burada, senden benden başka bir şey yok ki.”
“Kâinat kitabı, oğul,” dedi dedesi Hakan iyice afalladı.

“Bak,” dedi dedesi. “Mehtaba bak. Yıldızlara bak. Yaratılan her şey Allah’ın ayetidir, yani O’nun büyüklüğünün delilleridir. Kâinat dediğin, bize okumamız için verilmiş koskoca bir kitap.

Mevlam ne diyor: “Bilen bir toplum için ayetleri ayrı, ayrı açıkladık.” Allah’ın ayetlerine bakıp düşünecek, düşününce O’nun büyüklüğünü okuyacaksın.”

Hakan, dedesinin dediklerini düşündü. Karanlığı aydınlatan ayın, yıldızların ışığına bakıp derin düşüncelere daldı.


Dini masallar Kategorimizde “Yıldızlar” isimli masalımızı okudunuz, Masalımızı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayınız. Yorumlarınız bizim için çok Önemli okuduğunuz Masallarımız hakkında yorum yazmayı unutmayın.


MASAL KATEGORİLERİ
Masal Oku
Dini Masallar
Eğitici Masallar
Türk masalları
Baba Masalları (Youtube)


 

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *