«
  1. Anasayfa
  2. İbretlik Hikayeler
  3. HAYAT KURTARAN GÜLÜMSEME

HAYAT KURTARAN GÜLÜMSEME

ibretlik yaşanmış hikayeler

HAYAT KURTARAN GÜLÜMSEME / İbretlik Yaşanmış Hikayeler

İbretlik yaşanmış hikayeler kategorimizde, sizlere gerçek hayat hikayeleri sunmak istiyoruz. En zor anda bir gülümsemenin neleri başaracağına şahit olacaksınız, ibretlik kısa hikayemizi sonuna kadar okumayı yorum bırakmayı unutmayın.


Düşman tarafından esir alınmıştım. Bulunduğum hücre kapkaranlıktı. Gösterilen kötü muamele ve kötü bakışlardan ertesi günü idam edileceğimi anlamıştım. Evet öldürüleceğimden kesinlikle emindim artık.

Bu durum beni aşırı derecede Asabi yaptı, çıldıracak gibi idim. Gözlerinden kaçan bir sigara bulabilirim amacıyla ceplerimi karıştırıyordum. Bir tane bulmuştum sonunda ama hiç kibritim yoktu hepsini almışlardı.

Hücredeki parmaklıkların arasından gardiyana baktım. Benimle göz göze gelmemeye çalışıyordu. Tabi nede olsa hiç bir kimse bir cesetle göz göze gelmek istemezdi. Aniden ona: “Ateşiniz var mı?” diye seslendim.

Bana baktı, yerinden kalktı ve sigaramı yakmak için yaklaştı.” Yaklaştı, sigaramı yaktı ve o anda göz göze geldik. Ona gülümsedim.

Bunu neden yaptığımı bilmiyorum. Belki sinirden, belki de biriyle bu denli Yaklaşınca gülümsemeden durmak zor olduğundan. İşte her ne ise ve ne sebeple ise ona gülümsedim. O anda sanki iki yürek, iki insan ruhu arasındaki boşluk doluverdi.

Bunu yapmak istemediğini biliyordum ama benim gülümsemem engelleri aştı ve onun dudaklarında da hafif bir gülümseme belirdi. Sigaramı yaktı ve yanımda kaldı. Gözlerime baktı ve gülümsemeye devam etti.

Bende ona gülümsemeye devam ettim. Şimdi onun gardiyan değil de bir insan olduğunu düşünüyordum. Artık onun bana bakışlarında bir başka boyut vardı. Aniden bana: “Çocukların var mı?” diye sordu.

“Evet, işte buradalar.” Dedikten sonra cüzdanımdan titreyen ellerimle resimlerini çıkarmaya çalıştım. O da bana kendi ailesinin resimlerini gösterdi ve gelecekle ilgili planlarından ve amaçlarından söz etmeye başladı gözlerim yaş içinde kalmıştı.

Ailemi bir daha hiç göremeyeceğimi düşünerek korkuya kapıldığımı; çocuklarımın büyüdüklerini görememe düşüncesinin beni deliye çevirdiğini söyledim. Onunda gözleri yaşlarla dolmuştu artık.

İşte tam o anda bir tek kelime bile etmeden hücrenin kapısını açtı ve beni serbest bıraktı. Önce hapishaneden sonra da arka patikalardan kasabanın dışına kaçmama yardımcı oldu. Sonrada tekrar bir kelime bile konuşmadan arkasını döndü ve oradan uzaklaştı.

HAYATIM BİR TEK GÜLÜCÜKLE KURTULMUŞTU


İbretlik yaşanmış hikayeler etiketine uygun olarak “hayat kurtaran gülümseme” isimli hikayemizi okudunuz, görüş ve yorumlarınız bizim için çok değerli yorumlarınızı bekliyoruz.


Hikayeler Kategori

Kısa Hikayeler
İbretlik Hikayeler
Dini Hikayeler
Aşk Hikayeleri
Başarı Hikayeleri
Gerçek Yaşam Hikayeleri
Sizden Gelen Hikayeler
Yaşam Tadında Kısa Hikayeler (Youtube)


 

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *