«
  1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri
  3. FİLLİ BOYA’NIN SAHİBİ / GÖZDE AKPINAR

FİLLİ BOYA’NIN SAHİBİ / GÖZDE AKPINAR

başarılı hikayeleri

FİLLİ BOYA’NIN SAHİBİ – GÖZDE AKPINAR (Başarı Hikayeleri)

Başarı hikayeleri kategorimizde büyük hayalleri olan, Çağdaş Türk kadınının, GÖZDE AKPINAR ‘ın gerçek yaşam hikayesini, yaşanmış bir başarı hikayesini  okuyacaksınız. motivasyon hikayeleri , ilham veren hikayeler, insanları bilinçlendirmeye, uyarmaya ,uyandırmaya çaba gösterir. kişisel gelişim motivasyon hikayeleri ile başarı ve motivasyon hikayeleri sizlerde farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz


GÖZDE AKPINAR Henüz 25 yaşındaydı. Babasını kaybetti.

Babasının prensesiydi. Ailenin tek çocuğuydu. Sektöründe Filli boya olarak Avrupa’nın en büyük fabrikası, 340 trilyon liralık devasa ciro ve binlerce çalışanın sorumluluğu omuzlarına kaldı.

Cesareti vardı ama, tecrübesi yoktu. Üstelik, babası ona daima nasihat ederdi, “kaç kişi çalıştırıyorsan, o kadar insan akşam çorbasını içiyorsa, yüzün gülsün, yok eğer o insanlar akşam aç kalıyorsa, sen de aç kal” derdi.

Bu sözler kulaklarında çın çın çınlıyordu, altında ezilmeden taşıyabilmesi için başarılı olabilmesi için zamana ihtiyacı vardı, pişmesi gerekiyordu. Şirketin yönetimini aile dostlarına ve profesyonellere bıraktı.

Kendi şirketine, yönetim kurulu üyesi olarak katıldı. Öğrendi, öğrendi, öğrendi. 29 yaşında kendini hazır hissetti. Direksiyona geçti. Yönetim kurulu başkanlığı koltuğuna oturdu. Kriz ortamıydı.

Herkes kemerleri sıkmaya gayret ederken, o tam tersini yaptı. Türkiye’ye olan güveniyle yatırımını arttırdı. Herkes küçüldü. Filli boya olarak O büyüdü ve Başardı.

Babasının kendisine bıraktığını ikiye katladı, Boya fabrika sayısını dörde çıkardı, çalışan sayısını üçe katladı. Vergi rekortmenleri listesinin değişmez ismi oldu. Türkiye’nin en güçlü en başarılı 50 iş kadınından biri oldu GÖZDE AKPINAR.

Babasının vasiyeti gereği, kazandığını, toplumla paylaştı. Sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdi. Özellikle kadınlar için, fırsat eşitliğinden faydalanamayan kızlar için çaba harcadı.

Aile Bakanlığı’yla işbirliği yaptı, “kadın ustalar” projesini hayata geçirdi, kadınlara 15 şehirde meslek eğitimi verip, iş hayatına kazandırdı.

Özgecan vahşice katledildiğinde, 30 televizyon kanalının reklam kuşaklarını eşzamanlı olarak satın aldı, yarım dakika boyunca simsiyah karartı. Ne logo vardı, ne marka… Zifiri karanlıkta sadece “Özgecan için” yazıyordu.

Ticari kaygıyla değil. Toplumsal bilinci arttırmak için yapılmıştı. Tokat gibi çarptı. Kadına yönelik şiddette böylesine etkili bir reklam tarihte görülmedi. “Bir kadın ve bir kız çocuğu annesi olarak, bu sorunu ruhumun derinliklerinde hissediyorum” düşüncesiyle.

Kadına yönelik şiddete dur demek için atılan her adımda yer aldı, her projeye katkı sağladı, para harcadı, mesai harcadı. Şiddet mağduru 12 kadının hayat hikayesinin anlatıldığı “Ölümcül Yaralı” isimli uluslararası farkındalık projesine İstanbul’da ev sahipliği yaptı. Tübitak ve Boğaziçi Üniversitesi’yle birlikte yoksul kız çocuklarımız için Bilim Kampı düzenledi.

Bazen milyonlarca erkek hiç bi işe yaramaz. Bir kadın her şeyi değiştirir. Başarı Hikayeleri hiç unutulmaz.


Hikayeler Kategori

Kısa Hikayeler
İbretlik Hikayeler
Dini Hikayeler
Başarı Hikayeleri
Gerçek Yaşam Hikayeleri
Sizden Gelen Hikayeler 
İngilizce-Türkçe Hikayeler
Yaşam Tadında Kısa Hikayeler (Youtube)


 

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *