«
  1. Anasayfa
  2. Dini Hikayeler
  3. Mutlaka Okumanız Gereken En Güzel 10 Dini Hikaye

Mutlaka Okumanız Gereken En Güzel 10 Dini Hikaye

En Güzel Dini Hikayeler

Okumanız Gereken En Güzel 10 Dini Hikaye

En güzel Dini hikayeler kategorimizde, siz Hikaye okuyucuların seveceğini düşündüğümüz,10 adet birbirinden farklı, yaşanmış gerçek dini hikayeler den oluşan içinde etkileyici kıssadan hisseler barındıran, ibret verici kısa dini hikayeleri bir araya getirdik. Dini hikayeler okumayı seviyorsanız, sahabe hayatlarından ve peygamberlerin hayatlarından hikayeler ile günlük yaşamımızı etkileyecek eğitici dini hikayeleri bu sayfamızda bula bilirsiniz, sözü fazla uzatmadan İslami hikayeler ile sizleri baş başa bırakalım.

“NE İNCİT, NE DE HOR GÖR…” :

dini hikayeler oku

Sizler için hazırladığımız, ibretlik bir dini hikaye, Peygamber aşığı bir gencin Peygamber efendimizin yaşadığı yerlere gitmek ve orada bulunmak için verdiği çaba ve karşılığında sunulan mükafatı okuyacaksınız…. Hüzünlü Hikayemiz Genç Hakim.

Namazlarım ;

ibretlik dini hikayeler

Dini hikayeler  ve İslami hikayeler kuranın öğretilerine ve peygamberin hayatına vurgu yapar. Bu hikayemiz namaz ile ilgili hikayeler den olup, Bir Müslümanın Namazı bir süreliğine boşlaması ve sonucunda yaşadığı ibretlik hikayeyi okuyacaksınız. İbretlik dini hikayemiz Namazlarım .

AYNI DUA;

ibretlik dini hikayeler

İbretlik Dini Hikayeler kategorimizde yer alan yaşanmış dini bir hikaye sunmak istiyoruz. Hac vazifesini yapan bir Müslüman ile orada bulunan bir inanan arasında geçen yaşanmış hüzünlü ibretlik bir dini hikaye okuyacaksınız… Aynı Dua

Hz Ali ve Nar Hadisesi;

dini hikayeler

Dini Hikayeler serimizde sırada hz Ali hikayesi var, Hz Alinin hayatından bir kesit olan dini hikayemiz hz Fatma validemiz ile hz Ali arasında geçen dini kıssayı, bir nar hadisesini anlatmakta, ibretlik sahabe Hikayelerinden Hz. Ali ve Nar Hadisesi.

VEYSEL KARANİ’ DE ANNE SEVGİSİ;

ibretlik dini hikayeler

ibretlik dini hikayeler de, Peygamber aşığı Veysel Karani ‘nin Annesine olan sevgisi, saygısını ve bunun sonucunda cennet ile müjdelenmesini okuyacaksınız, ibretlik dini hikayeler VEYSEL KARANİ’ NİN ANNE SEVGİSİ

Allah Seni Cennete Davet Ediyor ;

ibretlik dini hikayeler

yaşanmış ibret verici dini hikayeler den biri olan hüzünlü hikayemiz de Amsterdam ’da Yaşayan bir cami imamı 11 yaşındaki oğluyla şehrin sokaklarında dolaşır, İslam’a dair kaleme aldığı küçük dergiyi dağıtırlar, insanları İslam’a davet eder ama  bir gün bir şey olur…. Kısa hikayemiz Allah Seni Cennete Davet Ediyor okumaya bekliyoruz.

Hz. ÖMER “SON NAMAZ”;

dini hikayeler

Yaşanmış gerçek dini hikayeler den olan ve büyük sahabe Hz. Ömer’in son anlarını ve ölüm döşeğindeki  namazını anlatan İslami hikaye “Son Namaz “ hikayesi, ibretlik dini hikayedir,

Hz. Hatice’nin Vasiyeti;

dini hikayeler

Allah’u Teala Kuranı kerimin de Peygamber eşleri için “Onlar Müslümanların Anneleridir” Buyurur. Annemiz olan Peygamber eşi Hz. Hatice validemizin Ölüm döşeğinde verdiği vasiyeti okuyacaksınız. Hüzünlü hikayemiz Hz. Hatice’nin Vasiyeti.

İYİLİK VE ŞÜKÜR;

ibretlik dini hikayeler

İyilik bir müslümanın vazgeçilmez hissiyatlarındandır ve müslüman olarak vazifelerimizden biride iyiliklerimizi aktif faliyete dönüştürmemizdir, Kısa dini hikayeler den olan bu hikayemizde , Bir gencin eve giderken karşılaştığı ihtiyaç sahibi bir yaşlı teyze ile arasında geçenleri okuyacaksınız, İbretlik dini hikayeler İyilik Ve Şükür okuyun.

Küçük Evliya;

ibretlik hikayeler

Hasta Yaşlı bir adam ve karşılaştığı küçük bir çocuk , aralarında geçen sıcak samimi bir sohbeti ve sonrasında olan Üzücü, hüzünlü hadiseyi okuyacaksınız, Yaşanmış dini hikayelerden Küçük Evliya oku.


Hikayeler Kategori

Kısa Hikayeler
İbretlik Hikayeler
Dini Hikayeler
Aşk Hikayeleri
Başarı Hikayeleri
Gerçek Yaşam Hikayeleri
Sizden Gelen Hikayeler
Yaşam Tadında Kısa Hikayeler (Youtube)

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *