«
  1. Anasayfa
  2. Gerçek Yaşam Hikayeleri
  3. Yüreğim Acıyor

Yüreğim Acıyor

Yaşanmış Gerçek Hayat hikayeleri

Yüreğim Acıyor / Yaşanmış Gerçek Hayat hikayeleri

Yaşanmış Gerçek Hayat hikayeleri sunmaya ve ibretlik hikayeler paylaşmaya devam ediyoruz.. Okuyacağınız  insanların hikayeleri, yaşanmış, ilginç, garip hayat hikayeleri, Tam bir kara mizah, hani gülsek mi ağlasak mı dedirtecek türden, hikayemizde  Evli bir hanımın başına gelen trajik bir olaydan bahsediyoruz..


Bilirsiniz, hemen her gün yardım talep eden mailler gelir hepimize…

“Karaciğer nakli yaptırmak zorunda olan bir raspacıyım ” maili de birçok kimseye ulaşmıştır sanırım:

“39 yaşındayım. 1995 yılından bu yana belediyede çalışıyorum. Daha önce on yıl gemilerde raspacı olarak çalıştım. Dört yıldan beri karaciğer rahatsızlığı çekiyorum. Ameliyat olmam lazım. Maddi katkılarınız için hesap numaram…”

Ben bu “raspacılığın” nemenem bir şey olduğunu öğrenmek için bu dertli vatandaşa cevabi bir mail yazarak mesleğinin detayını sordum.

Hemen cevap geldi.
“Eşim şu an çok rahatsız. Ben onun karısıyım. Zaten o maili de ben hazırlamıştım. Eşim 1985 senesinde gemilere çırak yani miço olarak işe girmişti. Sonra raspacı oldu. Raspa boya ustacılığı. Gemilerin büyük bölümü sacdan oluşuyor. Tamire ihtiyacı olan büyük gemilerin saclarının paslanmış olan yüzeyini raspa motoruyla temizleyip, boyuyorlar. Bu arada eşim için nakledilecek karaciğer bulamadık…”

Tabii bir merak yüzünden olayın içine bu şekilde girmiş olunca, gerisini de izlemeden olmazdı.

İyi ki izlemişim; çünkü bir dizi ilginç gelişmeler tespihi nin daha ilk tanesini çekmiş olduğumu sonradan öğrenecektim.

39 yaşındaki raspa ustasına karaciğer bulunamayınca, sevgi galip gelmiş ve o hafta içinde, 32 yaşındaki karısı, karaciğerinin bir parçasını eşi için feda etmeye karar vermişti!

(İ.Ü.) Tıp Merkezin de ilk defa canlı bir vericiden gerçekleştirilen bu karaciğer nakli ameliyatı iki ekip tarafından yaklaşık sekiz saatte yapılmıştı.Kadından alınan karaciğer parçası kocasına başarıyla aktarılmıştı.Her iki hastanın operasyon sonrası durumu da gayet iyiydi.

Doğal olarak,muhtemelen raspacı koca, karısına minnet doluydu.Karaciğeri düzelmişti ama, bu kez, bunca yıl eşine sıkıntı çektirmiş, hatta zaman zaman dayak atmış olmanın acısıyla vicdanı sızlıyordu belki de…

Gerisini, eşinin aylar sonra bana gönderdiği ikinci mailden öğreniyorum:

“… kocam ameliyat sonrası sağlığına kavuştu. Ağrı, sızı ve iniltilerle geçen geceler bitti. Kilo aldı. Sanki yirmi yıl öncesine, evlendiğimiz günlere dönmüştü, sanki yeniden gençleşmişti.

Sonra ne mi oldu? Sonra tuttu, iki çocuklu dul komşumuz olan kadınla kaçtı… En samimi olduğum arkadaşımdı kaçtığı kadın… Buna mı yanayım, yarım ciğerime mi? Gerçi ciğerim değil, yüreğim acıyor şimdi…”


Hikayeler Kategori

Kısa Hikayeler
İbretlik Hikayeler
Dini Hikayeler
Aşk Hikayeleri
Başarı Hikayeleri
Korku Hikayeleri
Gerçek Yaşam Hikayeleri
Sizden Gelen Hikayeler
İngilizce – Türkçe Hikayeler
Yaşam Tadında Kısa Hikayeler (Youtube)


 

İlginizi Çekecek Hikayeler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *